Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Garázs kiadás után hogy kell...

Garázs kiadás után hogy kell adózni?

Figyelt kérdés

Van egy garázsom, amit szeretnék kiadni. Sosem csináltam még ilyet. Odáig megvan, hogy meghirdetem, jön egy jelentkező, leszerződünk, kifizeti a bérleti díjat, én odaadom neki a kulcsokat és birtokba veszi a garázst.

Nekem ezután mi a teendőm. Kinek kell szólni, hogy kiadtam és szeretnék adót fizetni? Vagy mi a módja ennek?


2022. máj. 3. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ingatlan bérbeadás adózása.

[link]

2022. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Nekem ezután mi a teendőm."

Vezetni kell azt a minimális nyilvántartást a bevételedről, kiadásaidról, amit az SZJA törvény előír. A bérlőtől kapott összegről számviteli bizonylatot kiállítani és átadni a bérlőnek (nem feltétlenül számláról beszélek!)

A számviteli bizonylat alapvető kötelező tartalmi elemeit szintén az SZJA törvény szabályozza. Ha annak megfelel, és Te ezt egy kockás papíron teljesíted, az is megfelel az előírásoknak.



"Kinek kell szólni, hogy kiadtam és szeretnék adót fizetni?"

Senkinek. Negyedévente SZJA előleg-fizetési kötelezettséged van, év végén pedig a bevallásban szerepeltetni a bevételeket és az elszámolt/elszámolható költségeket, valamint a kettő különbözeteként az adóköteles jövedelmet. Kiszámolni utána a tényleges SZJA összegét, levonni belőle azt, amit negyedévente befizettél, és ha van még fizetnivaló, akkor azt rendezni.

Az adóbevallás alapjául szolgáló számlákat, nyilvántartást, stb. az adó elévülésének idejéig megőrizni.

2022. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért egy aprócska hozzászólás!

A garázs bérbeadása (szemben más ingatlanokkal) nem minősül adó (ÁFA) mentes tevékenységnek!

Tehát csak adószám birtokában lehet végezni! Persze lehet valaki mentes az adó alól, és nem kell rögtön vállalkozónak lenni, lehet valaki adószámos magánszemély is.

Ráadásul, mivel nem Áfa mentes alapból, ezért mindenképpen számlát kell róla kiállítani, és jelenteni kell a számlákat, akkor is, ha valaki alanyi mentes.


Persze, hogy ezt a hülyeséget ki találta ki.........

Igen tudom, a nagy parkolóházak nehogy már Áfa mentesek legyenek, de azért valahogy különbséget lehetne tenni Peti bácsitól, aki az egyedüli garázsát bérbe adja a szomszédnak.

2022. máj. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!