Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az idei évben lenne egy...

Az idei évben lenne egy 20-25M forintos kifizetésem egy ingatlanbefektetőtől, mint ingatlanközvetítői jutalék. Viszont ahhoz hogy ebben a tevékenységi körben számlázzak engedély kell, ami nekem nincs. Hogyan tudom ezt cégként mégis kiszámlázni?

Figyelt kérdés
Tervezem egyébként megcsinálni az ingatlanközvetítői vizsgát, viszont ezt a számlát lehet hamarabb kell kiállítsam, mint hogy engedélyt kaphatnék. Ha bejelentek magamhoz valakit, akinek van ilyen végzettsége az működhet?

2022. máj. 6. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
kérdezd meg a könyvelődet (és a jogászodat)
2022. máj. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Igen.
2022. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Én 5%-ért benne vagyok.
2022. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
én megkértem egy ismerőst hogy rajta keresztül menjen. 15M Ft-ot kerestem egy ügylettel, adtam neki pár százezret
2022. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Irodán belül általában szokott lenni egy mókus akinek megvan a papírja a gyorstalpalóról. Ha negyon kell szla, akkor őt szokták megkérni, hogy némi "ajándékért" cserébe írja meg.
2022. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
1 000 000 000Ft-os üzleteket csinálsz végzettség, papírok, könyvelő, de még ügyvéd nélkül is... Kamu szaga van a történetnek!
2022. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, hol él a 6-os válaszoló, de a városban egy tök átlag irodaház legyen mondjuk 1,5 Mrd Ft, de ipari, kereskedelmi ingatlanok is vannak ennyiért dögivel. Na most meghirdetik a hálózatból mondjuk 10-en, már rég feledésbe merül, amikor hirtelen befut egy hívás, kimész a taggal jópofizni, aláírja a megtekintési sajtpapírt, utána pár hét imádkozás, ha megveszi, csörren a 10-20 milliós jutalék. Nekem nem volt ilyen mázlim amikor hirdetésnepper voltam, de volt olyan eladásom, hogy a 6. embertől megörökötem egy megbízást, sose voltam a házban, azt se tudtam ki a tulaj, de pont az én hirdetésemet taláta meg valaki a jófogáson, megnézte a házat, megvette 270 millióért, 5,4 millió jutalékom volt belőle. Full feketén, se OKJ-m, se vállalkozóim nem volt. Mondjuk nem is kért szlát, úgyhogy nem erőltettük :-D Ilyen ez a popszakma, lottóhoz hasonlít, ha véletlenül beüt egy ilyen, azzal nagyot lehet robbantani.
2022. máj. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ingatlanosként 1 évben megvan a nettó 40-50M Ft Pesten. Nagyon pörög a szakma most
2022. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha neked nincs meg az ehhez szükséges végzettséged, akkor egy olyan alkalmazottat kell foglalkoztatnod akinek megvan, így végezheted ezt a tevékenységet is
2022. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xswerdy ***** válasza:
ha ezzel amúgy is akarsz foglalkozni, akkor felveszel valakit, akinek megvan a végzettsége mondjuk 4 órás állásban, fél minimálbérért. Ezért csak a nevét kell adnia, amíg elvégzed a tanfolyamot. Azt nem is kell elmondanod, hogy már a csőben van egy ilyen értékű ügylet, mert akkor lehet, hogy többet kér.
2022. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!