Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV készíti a magánszemélyek...

A NAV készíti a magánszemélyek adóbevallását?

Figyelt kérdés
Ingatlan értékesítésből szerzett jövedelmet szeretnék bevallani, a cég ahol dolgozom, mindenki tud mindenkiről mindent, én ezt nem szeretném nagy dobra verni, hogy eladtam, egyébként egy hétvégi viskóról van szó, amiről nem is tudtak a munkatársak, hogy van nekem. A kérdés az, hogy ha beadom a nyomtatványt és befizetem az adót, a könyvelő tudni fogja bárhonnan? Őt sem avatnám be, mert a fő pletykafészek rokona.
2022. máj. 8. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A NAV elkészíti a tervezetet, és ebben már szerintem szerepelni is fog az ingatlanod eladása, ha mégsem, akkor személyesen bemész egy ügyintézőhöz és bleiratod vele, vagy te magad beleírod, és úgy küldöd be.
2022. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a céged nem fér hozzá a te tervezetedhez. hogy látná a könyvelő?
2022. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tervezetben nem szerepel, honnan szerezne tudomást erről a NAV? Én magam írnám be ügyfélkapun, kérdés, hogy ezt a NAV-on kívül más láthatja?
2022. máj. 8. 08:49
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
nem. csak te
2022. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tervezetben csak olyan jövedelmek, stb. szerepelnek, amelyek kifizetőtől származnak, és erről bevallásra kötelezettek a NAV felé.

Az ingatlan értékesítés pont nem ilyen, tehát arról a NAV nem tud, mert senki nem szolgáltat havi bevallás keretein belül nekik adatot róla.


A cég Rólad semmi ilyesmit nem lát, csak akkor tudja meg, ha elmondod nekik.


Ingatlan értékesítés után akkor van adókötelezettséged, ha keletkezett az értékesítésből adóköteles jövedelmed. Ha nem keletkezett, akkor nincs. Akkor sem kell bevallásban szerepeltetni, ha az ingatlan megszerzését követő 5. vagy további években értékesítetted azt.


Biztos, hogy van mit bevallanod a fentiek alapján?

2022. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!