Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom az adóbevallásban...

Hogyan tudom az adóbevallásban visszaigényelni a súlyos fogyatékosság esetén járó kedvezményt?

Figyelt kérdés
A 25. sorban találtam egy rubrukát, ahova be lehet írni, viszont itt az összeg irreálisan magasnak tűnik, máshol azt olvastam, hogy évi 10ezret lehet visszaigényelni
2022. máj. 13. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert adóalapot kell beírni, nem adót. Jó az a sor, oda írd be, hogy a hónapok szerint mennyi jár. Ha egész évre jár, írd be a maxot.
2022. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első mindent tökéletesen leírt.


Tavalyi évre havi 8.370 körül van, amit majd ténylegesen visszakapsz, évi összesen 100.440 körül.

Az idei évre havi 10.000 Ft, évi összesen 120.000 Ft lesz, ha egyben igényeled vissza. Tehát ezek azok az összegek, amiket kézhez kapsz, nem az összeg (adóalap), amit be kell írni bevalláskor.

2022. máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kedvezmény jogszabály szerint az adóalapodat csökkenti havi 55.800 forinttal, ez által az adódat is (55.800 x 15 % SZJA = 8.370 forint), amivel Te számolsz. Az adótörvény az adóalappal számol, mivel azt kell csökkenteni azért, hogy Te havonta 8.370 forinttal előrébb légy.


Így már OKÉ, hogy miért annyira irreális a beírható összeg? :)

2022. máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így mar ertem, köszönöm szépen! :)
2022. máj. 14. 07:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!