Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy 8 órás főállásom,...

Van egy 8 órás főállásom, melette 4-6 helyen dolgozom alkalmi munkavállalóként 8-10 órában bejelentve. Valaki szerint ebből(kifejtésben ) bajom lehet. Igaza van??

Figyelt kérdés

Alkalmi munkáim két csoportra oszthatóak.

1)Busz vezetés egy sport egyesületnek. Ott egy 300km-es út oda vissza +mérkőzés nem fér bele 8órás munkaidőbe. Viszont a tao pénzek miatt el kell számolniuk.


2) Más sportágban vagyok közreműködő. Ott jellemző a 8 órás bejelentés. Ezeknél a munkáknál van amikor a munkahelyemen szabadságot veszek ki és aznap dolgozom.


Jött egy új kolléga a munkahelyemre elkezdett okoskodni hogy ez így nem szabályos. Igaza van??

Esetleg valami külön adót kell fizetnem.

Havonta átlag 4-5napot vagyok alkalmival bejelentve de egyenlőtlenűl oszlik el.



#Alkalmimunka vállaló
2022. jún. 9. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szabalytalan.
2022. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod. 12 óra a max napi munkaidő - egy munkáltatónál. Ha pluszban kell adót fizetned, mert többet keresel a keretnél, akkor azt a NAV a bevallástervezetben megállapítja, neked nem kell vele foglalkoznod. De ez nem valószínű ilyen munkáknál.
2022. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2es ez számokban kb mennyi?

Fő munkahelyemen 300.000al vagyok bejelentve 199500körűl kapok kézhez. Buszos maximum napi 20000 a másik pedig maximum 10

2022. jún. 9. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:

"Jött egy új kolléga a munkahelyemre elkezdett okoskodni hogy ez így nem szabályos. Igaza van??"


Alapból nem tiltja semmi a másodállást, de a konkrét munkaszerződésben szerepelhet erre vonatkozó megkötés.

Nyilván ez akkor valószínű ha azonos szakmában van a főállásod is. Ha főállásban esztergályos vagy, akkor senkit nem fog zavarni ha másodállásban buszt vezetsz.

2022. jún. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4es! De csak adózás szempontjából érdekes. Szerintem a kolléga hülyeséget beszél de azért hajszalnyi gyanúm maradt.
2022. jún. 10. 06:27
 6/6 anonim ***** válasza:
A 20 000 már felette van, de átlagban kell nézni, illetve tudni kéne pontosan hogy jelenti a kifizető. Szóval ez alapján nem nagyon lehet megmondani. Legrosszabb esetben kb 1200 az adó egy ilyen napra, de ha szakképzettnek jelentenek kevesebb, meg ha vannak 10 000es napjaid azok is csökkentik.
2022. jún. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!