Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli lettem, de...

Munkanélküli lettem, de különböző okok miatt nem mentem el munkanélkülire. Úgy tudom be kell mennem a nav-hoz ezt bejelenteni hogy a későbbiekben is legyen TB-m. Ez hogyan zajlik? Mennyit kell majd fizetnem?

Figyelt kérdés
Ha lesz munkám, újra be kell majd mennem hogy szóljak vagy ezt ők majd látják és onnantól nem kell fizetnem?
2022. jún. 30. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Havi 8400 ft, intézd a NAV-nál. Itt le van írva, hogy milyen nyomtatványt kell kitöltened:


[link]


ha lesz munkád, akkor automatikusan leáll a kötelezettséged, mert látni fogják, hogy érkezik a munkáltatótól a járulékfizetés.

2022. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. júl. 1. 00:07
 3/3 anonim ***** válasza:

NAV honlapja:


"A kötelezettséget a NAV a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (a továbbiakban: NEAK) adatszolgáltatása alapján automatikusan előírja az adószámlán és erről tájékoztatást küld a járulékfizetésre kötelezettnek. Ez azt jelenti, hogy a magánszemélynek – a korábbi gyakorlattól eltérően – a fizetési kötelezettségét főszabály szerint nem kell bejelentenie a NAV-hoz, arra a továbbiakban csak kivételes esetekben van lehetőség.


A fizetési kötelezettség akkor szűnik meg, ha a magánszemély biztosítási jogviszonyt létesít vagy egyéb jogcímen jogosultságot szerez egészségügyi szolgáltatásra. A kötelezettség megszűnéséről a NAV szintén értesítést küld."


Minden megy automatikusan...


Neked kérdező dolgod nincs vele, bejelentkezni sem kell a járulék fizetése alá. Ez van 2020. július 01-jétől. Előtte másképp volt.

2022. júl. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!