Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hollandiaban kezdek dolgozni,...

Hollandiaban kezdek dolgozni, hol adozzak? A magyarorszagi vagy a holland jarulekfizetes a kedvezöbb? Van-e valakinek ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 20:17
 1/6 anonim válasza:
Ha Hollandiában dolgozol, akkor ott kell adót fizetned, ez nem választás kérdése. Én Angliában dolgozom, itt adúzok, APEH-hez már semmi közöm.
2010. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen cipőben járok, akkor az APEHnek nem kell semmit jelentenem? Mert lassan szeretnék majd kocsit venni, később esetleg lakást. Nem fognak elkezdeni vizsgálódni, hogy honnan van a pénz? Vagy egyszerűen megmutatom a munkaszerződést?
2010. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Első vagyok. APEH-nek semmit sem kell jelenteni, ha jól tudom a vizsgálat az Mo-n beadott adóbevallás alapján indulhat. Csak azért, mert új autód van még nem fognak vizsgálni, különben is sokan dolgoznak külföldön. Nektek meg külföldön kell adóbevallást benyújtani az ottani adóhatóságnak.
2010. szept. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat, de lehet butan tettem fel a kerdest: Az adobevallasomat az idei ev utan, mivel fel evig meg otthon dolgoztam, a ket munkabert összeadva kell megcsinalnom es + fizetnem vagy visszaadnak penzt. Ezt valaszthatom otthon vagy Hollandiaban adom le az összesitett adobevallast. De hol kedvezöbb az adosav, ez volt az igazi kerdes?
2010. szept. 21. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban jó sok kavar van, pedig az alaphelyzet tiszta:


Magyar állampolgár vagy, függetlenül attól, hogy hol dolgozol. Azokkal az állomokkal (így Hollandia), amelyekkel Mo. aláírt kettős adóztatás elkerüléséről szóló szerződést, ott az a lényeg, hogy hiába kedvezőbb Hollandiában az adózás, a különbözetet Mo-n be kell fizetned (mintha Mo-n dolgoztál volna). Javaslat, hogy könyvelővel készíttesd el a bevallásod, hogy minden a helyén legyen.

2010. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, én is így tudtam, de nem voltam 100%-ig biztos benne.
2010. szept. 23. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!