Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért sírnak a katások, azért...

Miért sírnak a katások, azért mert véget ér a sumákolásuk és adócsalásuk?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, hogy kb. 90%-ban nem az és úgy használta, amire ki lett találva, csak kihasználták a kiskapukat, hogy kevesebbet kelljen befizetni, most ennek vége.

Persze mindjárt jönnek, hogy itt mindenki becsületes kisvállalkozó, blabla.

Adót csalni BŰN!



2022. júl. 12. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki becsületes kisvállalkozó, ez tény. De kíváncsi lennék, hogy milyen tanulmányból szedted az általad említett 90%-ot. Plusz miért csak a katásokra hegyezed ki? Gondolod más adózási módban lévőknél kevesebb a susmus? Egyáltalán nem, csak máshogy van megoldva...

Én pl pont azért lettem katás, mert nem akartam adót csalni. Éves viszonylatban 90-100 különböző ügyfelem van, vegyesen magánszemélyek és cégek. Mindenkinek számlát adtam mindenről, az adók pedig be voltak fizetve. Nem kérdés, hogy módosítani kellett a katán, ezt kb senki nem vonja kétségbe, de ez a mostani döntés, plusz a mikéntje elég botrányos.

2022. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Hülyének lenni sajnos nem bűn, így te is szabadlábon tevékenykedhetsz.
2022. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Többet árt a ktgvetésnek, aki belemegy, hogy részmunkaidőre jelentsék be vagy minimálbérre és zsebre vágja a borítékot pluszban.
2022. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

"Adót csalni BŰN!"

Igen, a jelenlegi KATA módosítás viszont pont ezt szorgalmazza...

2022. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hagyjuk màr, olvasom mindenfelé a katás kommenteket! "Ezentúl magánszemélyeknek nem adok számlát, mar azért se, blabla..."


1. Nem mintha az ilyen hozzáállású eddig adott volna.

2. Na pont az ilyenek miatt lett megváltoztatva, és az ilyenek miatt szívnak most majd a normális katások.


Szóval csak saját maguknak köszönhetik. Túl sokan voltak túl mohók.

2022. júl. 12. 12:10
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Aki Katast ismerek, egy se ad szamlat, csak neha egyet alibibol.
2022. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6, nincs mindenkinek számlaadási kötelezettsége, van akinek nyugtát kell adnia


Én tavaly kb 2 milliót fizettem be katásként az államnak, a módosítás miatt újabb 700-800ezret fizethetek be, mivel a részidős katakeretemet túlléptem. Emellett fizetek szja-t, szochot, munkáltatóként is fizetek magam után (kft), nyereségadó, osztalékadó, hipa…. A bevételem 40-50%a az államé és még költségeim is vannak … jövőre alkalmazottat is akartam… nem lesz…be lehet kapni.

2022. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A részidős katakeretet megemelik, vagyis 08.31-ig 12 millió lesz a keret, nem 8 millió.
2022. júl. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, a KATÁ-sok 90%-a csak csalt. Gratulálok, ennyi eszed van...
2022. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!