Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Általányadózással kapcsolatban...

Általányadózással kapcsolatban mit jelent a költséghányad kulcs?

Figyelt kérdés

3 költséghányad kulcs maradt: 40%, 80%, 90% 2022-től.


0 és 80%-os költséghányad esetén az éves minimálbér 10-szereséig lesz választható az átalányadózás (2021-ben 15 millió helyett): 200.000*12*10= 24.000.000 Ft

40% költséghányad esetén: 2.000.000 Ft (ár)bevétel lesz adó és járulékmentes!

80% költségányad esetén: 6.000.000 Ft (ár)bevétel lesz adó és járulékmentes! amennyiben az adóév egészében kizárólag a törvényben felsorolt tevékenységeket végzi a vállalkozás

90% költséghányad esetén: 12.000.000 Ft (ár)bevétel lesz adó és járulékmentes! amennyiben az adóév egészében kizárólag a kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szóló kormányrendelet alapján kiskereskedelmi tevékenységből szeret bevételt egyéni vállalkozó...


Ezeket nem értem.


Illetve, ha eddig katás voltam mint előadóművész, videós, fényképész, ugyanazekről adhatok számlát Általányadózással?

(videózásról nem volt végzettségem, de a fényképészetről igen)



#általányadó #kölcséghányad
2022. júl. 12. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Még én is csak nézek utána a dolgoknak. De azt jelenti, hogy ennyi % a számládból, ami neked költség. Tehát csak a fennmaradót kell nézni az adózás szempontjából.

Alap esetben 40% a költség hányad, azt hiszem neked is. Tehát évi 2000.000 Ft-ig számlazhatsz adómentesen.

De ha ez a főállásod, akkor egyéb fix költséged is van. Ezt nem tudom pontosan mennyi.

2022. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bm vagy gbm alapján a járulék főállásként a minimum.
2022. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Konkrét példával is el lehet mondani?

Pl. Fényképész vagyok. Elmegyek egy helyre fotózni, annak van egy költsége az üzemanyag.

De azontúl nincs. Így mi a teendőm?

Pl. egy esküvő mondjuk 200k. Lefotózom. Adok számlát 200k-ról. Utána mit kell tennem?

2022. júl. 12. 18:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem számít mennyi a költséged. A bevételedből levonod a költséghányadot, a maradékot meg leadózod (nyilván figyelembe véve az adómentes határt és egyéb tényezőket). Minden hónapba pedig megy be a bevallás.
2022. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!