Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlanszerzési illetékről...

Ingatlanszerzési illetékről szeretnék többet megtudni. Mennyit kell fizetni? Mi az intézésének a módja?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk megvenni egy lakást, melynek 1/4-ed része az én tulajdonom. A lakás 3/4-ed részét kell kifizetnünk. Ebben az esetben hogyan számolják ki ezt az illetéket? Jelen esetben a lakást 7.000.000 Ft-ért vesszük (ebből 5.250.000 Ft-ot kell kifizetnünk).

Valamint még arra is szeretnék választ kapni, hogy milyen kedvezmények igényelhetők?

Köszönöm előre a válaszokat!


2010. szept. 21. 23:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, az illeték 6millió HUF értékig 4%, az a feletti összegnek pedig a 2%-a. Nekünk így volt, amikor lakást vettünk. És első lakás esetében (talán még kor korlátozás is van, nem tudom), 40ezer HUF kedvezmény igényelhető. Illetve novemberben még így volt minden, amikor a lakásunkat vettük. De fogadjatok ügyvédet, az mindent tud! Külön kérvényt is kell írni, hogy igényled a kedvezményt! Az ügyvédi költség nekünk 40.000 volt asszem ÁFA-val, és mindent profi módon megcsinált :)

Szerintem a ti esetetekben is hasonló értékekkel kell számolni, ha nem ugyan ezekkel.

Sok sikert!

20/L

2010. szept. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!