Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Havi 15 ezer forint bevetel...

Havi 15 ezer forint bevetel esetén milyen adózás javasolt ?

Figyelt kérdés
Interneten adok el dolgokat, rendszeresen körülbelül 15 ezer bevételem van ebbol havonta amibol kb 10 ezer forint haszon. Ilyen számok mellett erdemes egyaltalan valami adózási formát valasztani illetve ha igen akkor letezik olyan ami ilyen alacsony bevetel mellett megérne ? Elore is koszonom a segitseget !

2022. júl. 26. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kinek adsz el? (Magánszemély vagy cég?)

Mit adsz el?

Van hallgatói jogviszonyod vagy főállásod?

Várható-e több bevétel?

2022. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen, én marketplacen többet adok el az itthoni felesleges dolgaimból. Úgy tudom évi 600 ezerig nem kell adózni.
2022. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom évi 600 ezerig nem kell adózni."

Ha a használt, megunt dolgaidat adod el, akkor valóban nem. Ha üzletszerűen, kimondottan eladásra csinálsz/veszel valamit, akkor már az első fillér után is adózni kell.

2022. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
"használt, megunt dolgaidat adod el", "eladásra csinálsz/veszel valamit" - És mégis hol a kettő között a különbség? :) Ajándékba is kaphatsz új cuccot, amit eladsz... Ha meg nem reklámozod, hogy te csináltad (hanem már nálad volt, mert az előző tulaj a padláson hagyta), akkor semmi gond.
2022. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Magánszemélyeknek adok el.

Sokkal több ezekből nem várható, illetve nem is nagyon akarom így hogy nem adózók.

Telefon kiegészítőket

Van mellette főállásom, ez csak egy minimális kiegészítésként szolgál

2022. júl. 26. 20:49
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Általányadó akkor teoretikusan, nem kell adót fizess, csak a könyvelő többet fog kérni, mint a nyresèged
2022. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
milliárdokat lopnak el különféle kamu okokra hivatkozva... de azért mi átlagemberek még havi 15e mellékesből is adózzunk? Ezek után nem is csodálkozom, hogy a magyarokkal ezt meg lehet tenni.
2022. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6os: igen, pont ezért kérdeztem hogy van e olyan mód hogy ezt megérje adózva csinálni

7-es: egyetértek egyébként

2022. júl. 26. 21:17
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Nincs olyan amivel megérné
2022. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Kár ezért az időt beleölni
2022. júl. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!