Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA mellett szeptembertől...

KATA mellett szeptembertől lehet magánszemélyként megbízási szerződést kötni úgy, hogy a kifizető számfejti a megbízási díjat?

Figyelt kérdés
Volt évente 1-2 olyan kisebb megbízásom (tolmácsolás), ami az önkormányzattól jött. Ezekből összesen pár százezer forint jött be, minden más kliensem magánszemély (főleg tanítok), emiatt az összeg miatt nem éri meg nem KATA-ban gondolkoznom. Beszéltem az önkormányzattal, nekik nem gond, ha számfejteni kell. Szerződhetek velük magánszemélyként akkor is, ha KATA-s vállalkozó vagyok? Vagy semmilyen formában nem kaphatok kifizetőtől pénzt?
2022. júl. 31. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A NAV ÜCC azt mondta erre, hogy nem végezhető megbízásival ugyanaz, mint ami a vállalkozási tevékenység. Szerintem ez nem így van, ezért kértem is tőlük írásbeli állásfoglalást erről, de még nem jött meg.
2022. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát mivel cégeknek már úgysem számlázhatok, magánszemélyeknek meg nemigen kell tolmácsolni, akár törölhetem is a tevékenységek közül. Ha csak ennyi az akadálya. Tevékenységnek meg marad a nyelvtanítás és az idegenvezetés.
2022. júl. 31. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Csinálj egy céget a céges ügyfelekre, a magánszemélyekre maradhat az EV.
2022. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Alkalmanként dolgozom nekik, amikor valamilyen rendezvény van a testvérvárosokkal. Van, hogy évekig egyáltalán nem. Nem akkora összeg, hogy érdemes legyen céget alapítani rá.
2022. júl. 31. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi az éves bevételed?
2022. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A teljes éves bevételem 3 millió körül van. Tolmácsolásból évente olyan 150-200 ezer forint jött be, a többi a magántanításból. Erre most minek csináljak céget?
2022. júl. 31. 21:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!