Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-sként nem volt könyvelőm,...

KATA-sként nem volt könyvelőm, mert nem kellett. Az átalányadózás bonyolultabb? Ott már kell havi szinten könyvelő? Ha igen akkor mi célból? A bevallás mennyivel nehezebb?

Figyelt kérdés

Magamnak meg tudom oldani? A havi bevallást és társai?

Valakinek tapasztalata benne? Esetleg a folya.atokat elmagyarazna?



2022. aug. 2. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni fog a konyvelo meglepodnek ha barki elmondana reszletesen azokat a lepeseket ami egy konyvelo dolga ilyen esetben
2022. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Könyvelőnek fizetsz egy egyszeri tanácsadásért ès elmondja
2022. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha talál olyan könyvelőt, aki elmondja neki, hogy hogyan kell kitöltenie a havi bevallásokat.

Csak az átálláshoz 5 különböző nyomtatványt kell beadni.

Természetesen nem kell könyvelő, de ha nincs hozzá affinitásod, akkor erősen ajánlott. Nem biztos, hogy ezen kell spórolni most.

2022. aug. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszeri tanácsadásért ezt nem vállalja senki, könyvelőként az rengeteg idő, energia, és nem térül meg.
2022. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egyszeri tanácsadáson lehetetlen kitérni minden eshetőségre. Tevékenységi körök változása okozta költséghányadváltozás, adómentes keret (előtte-utána más lehet az 58), jogviszonyok, adókedvezmények, egyéb módosítások, 3 féle ipa, stb. Erről komplett könyvek vannak, nem egy tanácsadási témakör.
2022. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, kell!


Nagyon erősen ajánlott.

2022. aug. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyszerűbb estekben nem fog kelleni.


Azok az online számlázó / könyvelő platformok, akik eddig KATA kapcsán kínáltak könnyen kezelhető megoldásokat mind rá fognak repülni az átalányadózókra.

Kicsit többet kell majd fizetni ezeknél is, de viszonylag kezelhető lesz és a szádba rágnak mindent.


Természetesen a felelősség a tied, ennek tudatában dönts.


Megjegyzem egy inkompetens (vagy csak lusta, nemtörődöm) könyvelővel is megütheted a bokád... szóval legjobb, ha magad is képben vagy a szabályokkal, számításokkal.


Komplikáltabb esetekben biztosan kell majd könyvelő (de ez már a KATA kapcsán is így volt).

2022. aug. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen az a baj, hogy aki konyvelokkel beszeltem abszolut vicc kategoria igy inkabb utana jarok en
2022. aug. 3. 19:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert gondolom az olcsó szakbarbárokat találtad be.
2022. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is hasonlóba vagyok - voltam.

Egyszerűen vicc kategória, havi pár számlám van, KATA -val ez gyerekjáték volt.

Fizettem a havi adót, HIPA -t, kamara regisztrációt, ami nem az érdekünket védi...

Be adtam az éves összegző bevallást, és kész volt.

Most meg számolgatnom kell havi lebontásra, és még könyvelőktől is eltérő információt kapok.

ilyen pl. a mentesített adóalap, amit egyik havi 100 ezerbe számol, a másik első 2 millió bevételből a 40% költség hányaddal az 1.2 millióra.

És ezzel már teljesen más összegek jöhetnek ki, akár százezres nagyságrendben.

És ez még csak az, hogy mi lesz az adó alap ami alapján az 58 -as nyomtatványt be kell küldeni.

Plusz ehhez még társul egy átlagosan nettó 25-30 ezres havi könyvelői díj.

Ha az emelkedett adót, a havi könyvelői díjat bele számolom, nincs fizetett szabadság, betegszabadság, táppénz is egy rémálom...

Így most ott tartok, hogy az egészet megszüntettem, és megyek állás keresőnek, ha nem jönnek ki valami értelmes alternatívával.

2022. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!