Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melléktevékenységként űzött...

Béem kérdése:

Melléktevékenységként űzött EV után is meg kell fizetni a TB-t és a SZOCHO-t?

Figyelt kérdés
Munkavállaló vagyok, kiegészítő tevékenységként havi 150e Ft-ét végzek egyéb szellemi tevékenységet, átalányadózással. A munkaadó fizeti utánam az adókat a rendes melóm után, nekem a + 150e után így is meg kell fizetnem az SZJA-n és IPA-n kívül a többi adót?

2022. aug. 9. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem
2022. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha meghaladod a mentesített jövedelemrészt, akkor kell fizetni szja-t, tb-t és szochot is az ipán kívül. Havi 150 ezres bevételnél ezt nem fogod meghaladni, úgyhogy csak az ipa meg a kamara lesz.
2022. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
SZJA nincs, de a jövedelem (nem a bevétel, hanem a költségátalánnyal csökkentett jövedelem) után a TB és SZOCHO az van!
2022. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

TB és szocho is ugyanúgy van a jövedelem után, ha meghaladta az adómentes részt.

Bár azt írta, hogy kiegészítő tevékenység, de ha jól sejtem ő nem arra gondolt, amit valójában jelent.

2022. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 4-esnek: valóban, ha van olyan külön kategória, hogy "kiegészítő tevékenység", erről nem tudtam. Munkavállaló vagyok, és ezen kívül végzek még szellemi melót, más cégnek, egyéni vállalkozóként.
2022. aug. 14. 08:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!