Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » OnlyFansből adózás mostanság...

OnlyFansből adózás mostanság Magyarországon - hogyan? Megéri?

Figyelt kérdés

OnlyFans indításán gondolkodom. Főállásban dolgozom. A mostani magyarországi helyzet miatt szerintem reális (ha szomorú is), hogy ilyen megoldásokhoz fordul az ember lánya, viszont kerülném az arcom mutatását és a meztelenséget, inkább sejtelmesebb képeket tennék fel, ha van rá igény rövid, lightosabb (minőségi!) erotica írásokat tennék mellé, stb - szóval erre vonatkozó véleményeket kérlek kerüljük, amennyiben nem segíteni szeretnétek ebben a témában is :)


Csupán egy kis kereset-kiegészítésre vágyom. Havi 100 ezer alatti összegben gondolkodom egyelőre, én már azzal is megelégednék, ha csak havi plusz 50 ezret keresnék.


Mit javasoltok, adózás szempontjából ezt hogyan lehetne a legjobban megoldani? Gondolom a katázás nem opció már, mivel cégnek kéne adózni, meg ott mindenképp inkább a 100 ezres vagy annál magasabb bevétel érné meg, 50-nel nullára jövök ki. 80%-os átalányadózást válasszak, ha ebbe belekezdek? Vagy van más opció, ami jobb?


Ha komolyan belekezdenék ebbe, akkor valószínű megkeresnék egy szakértőt, egyelőre tapasztalatokra vagyok kíváncsi, szeretném felmérni, hogy érdemes-e egyáltalán ezzel foglalkozni. Köszi előre is a (segítő) válaszokat!



2022. aug. 12. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van heti 36 órát elérő munkaviszonyod, az átalányadózás megfelelő lehet a számodra.
2022. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átalányadózást válassz mindenképpen, de ott én nem vagyok biztos benne, hogy beleférsz a 80%-ba. Inkább 40. De igazából mindegy is, mert ekkora bevételnél adómentes maradsz mellékállású vállalkozóként (kis hipa lehet, de az elenyésző). A számlázás és a bevallások lesznek még érdekesek. Arra ajánlatos szerintem könyvelőt fogadnod, mert nem olyan egyszerű.
2022. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1-es, 2-es, köszönöm a válaszotok! Nem igazán értek ehhez a témához, szóval lehet hülyeséget mondtam a 80%-os dologgal. Igazából azért néztem azt, mert 40 órás bejelentett állásom van, de akkor gondolom ez ennél bonyolultabb.
2022. aug. 12. 12:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyi, nekünk van pár onlys ügyfelünk, akiknek könyvelünk. Összességében nem bonyolult, de aki nem ért hozzá egyáltalán, annak nem feltétlenül lesz egyszerű és nem is feltétlenül tudja majd helyesen megcsinálni. Ezért mondtam, hogy ajánlatos szakember szolgáltatását igénybe venni.
2022. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja persze, ez mindenképp hasznos tanács, úgyhogy köszi :)
2022. aug. 12. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!