Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovaluta adózás 25 év alatt?

Kriptovaluta adózás 25 év alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg legjobb tudomásom szerint a kriptovalutákért csak a 15% SZJA-t kell befizetni adóként. Na most ha én 25 év alattiként SZJA mentességet élvezek akkor jól értelmezem, hogy semmilyen adókötelezettségem sincs?

A válaszokat előre is köszönöm



2022. aug. 23. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
A szja mentesseg nem erre vonatkozik.
2022. aug. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A jogszabaly pontosan felsorolja milyen jogcimen szerzett vagyonra vonatkozik. Minden ami nincs benne, pl crypto az utan ugyanugy szja fizetesi kotelezettseg van.
2022. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kettőnek semmi koze egymashoz
2022. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben értem, és akkor hogyan kell eljuttatni a NAV-hoz az összeget?
2022. aug. 23. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem milliokrol van szó sehogy. A kutyat nem erdekli. Ha ebbol tervezel 100millios hazat venni akkor keress fel egy konyvelot.
2022. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beírod az SZJA bevallásodba és ha fizetési kötelezettséged keletkezett ezzel, akkor az ott leírtak szerint jársz el.
2022. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös akkor azt mondod hogyha 800euroról van szó akkor csak hagyyjam a fenébe úgy se tűnik fel senkinek?
2022. aug. 25. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:

En ennel tobbet szoktam eves szinten gamblingbol kiutalni es nem volt belole problema.


Nezd, adozok a rendes munkambol es ha komoly osszegrol lenne szo megtennem a gamblinges pénzzel is.


En speciel meg nem hallottam hogy valaha barkit is buntettek volna mert a szerencsejátékos par100kjat nem adozta le. A crypto ugyanez.

2022. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!