Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell valamit csinálnom, ha...

Kell valamit csinálnom, ha szept. 1 -től már nem akarok KATÁ -s lenni, vagy automatikusan megszűnik?

Figyelt kérdés
Most nem igazán értem, mi a teendőm, ha már nem akarok KATA alany maradni, mert ezek után semmi értelme nem lenne. Van valami konkrét teendőm, vagy ha csak várok, magamtól kiesek a KATÁ -ból?

2022. aug. 30. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egész vállalkozást akarod megszüntetni vagy csak a kataalanyiságot?
2022. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1: Hát, jó kérdés. Nem tudom, ha a vállalkozást meghagyom, akkor mi van. Azaz hogy akkor kell-e fizetni valamit, ha épp nincs munkám.
2022. aug. 30. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy milyen jogviszonyban vagy és milyen adózásba mennél át.
2022. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, nem nagyon értek az egészhez, csak annyit tudok, hogy KATÁs voltam februártól, nem volt bejelentett munkahelyem, 50e Ft -ot fizettem minden hónapban. Most ez ugye már nem fog menni, mert cégeknek vállaltam grafikai munkákat, ezért ki kell szállnom. Azt még nem tudom, mibe mennék át, mert most épp nem nagyon van megbízóm, később kiderül.
2022. aug. 30. 15:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha ennyire tanácstalan vagy, akkor próbálj utánajárni szakmai fórumokon. Vagy ha az nem megy, akkor keress könyvelőt. Viszont az idő szorít, mert ha megszüntetni vagy szüneteltetni akarod, akkor már nincs sok időd a döntésre.
2022. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyéni vállalkozó vagy, és nem nyilatkozol egyik adónem választásáról sem (a régi kata helyett), akkor a vállalkozói személyi jövedelemadó (vszja) hatálya alá kerülsz automatikusan.


Annyi teendőd mindenképpen lesz, hogy a régi kata tekintetében a záró bevallást be kell majd adnod.

2022. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6: Köszönöm a választ. Ment a zöld.


Igazából nem tudom, most mi legyen, mert gondolom, ha egyéni vállalkozó maradok, akkor is valamit kell fizetnem (a TB -n túl is), amit el akarok kerülni. Szerintem inkább megszüntetem a vállalkozást. Persze nem tudom, ha megint lesz munka, akkor újra lehet-e indítani simán.

2022. aug. 30. 22:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod szüntetni, akkor iparkodj, már két órád sincs, ha nem akarsz átlépni szeptemberbe.
2022. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem szept 31 az utolsó nap?
2022. aug. 30. 22:22
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocs, aug. 31...
2022. aug. 30. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!