Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját weboldalon hirdetés(?),...

Saját weboldalon hirdetés(?), affiliate link bevétel utáni adózás?

Figyelt kérdés

Bocs, az összes hasonló threadet átolvastam itt, plusz egy vagon internetes tartalmat, mégsem jutok egyről a kettőre. Sehol egy használható leírás, ami az én helyzetemre vonatkozna:


Főállású munka mellett, ingyenesen elérhető, hobbiból írt blognak havi 100-200 ezres bevétele van, szinte 100 százalékban dollárban, külföldről, EU-n kívülről. Bevételi formák:


1. adomány/microdonation (ha jól tudom ez adómentes és nem bejelentésköteles) - ~$200/hó

2. affiliate jutalék, - $200/hó

3. direkt hirdetés külföldi cégektől (USA, Kína) - nem adsense - eseti, ~$100/hó.


Dollárban, paypalra érkezik a pénz. Szeretnék jól aludni, fizetnék is adótanácsadónak, könyvelőnek, de most a kata-káoszban mindenki lepasszol.


Javaslatok? Legegyszerűbb vállalkozási forma ebben a helyzetbe? Optimális adózási forma?



2022. aug. 31. 10:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*ebben a helyzetbe[n]

Ja, az affiliate bevételek ilyen virtuális számlákon vannak egyelőre, nem utaltattam ki paypalra, ahogy a hirdető is csak vár a zöld lámpára tőlem, ezért szeretném most tisztázni az adózást.

És értelemszerűen gyakorlatilag nulla a költség, majd most a könyvelés miatt változna a helyzet... :D

2022. aug. 31. 10:59
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Keress meg egy konyvelot.
2022. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
"fizetnék is adótanácsadónak, könyvelőnek, de most a kata-káoszban mindenki lepasszol"...
2022. aug. 31. 11:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtobb konyvelo vallal oradijban konzultaciot, abszalut nem hiszem h lepasszolnanak... A katas cuccnak meg mar lassan vege. .. hany konyvelot hivtal fel, beszeltel le idopontot?
2022. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2022. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is szept 1 után már rá fognak érni a könyvelők.

Átalányadóban mellékállásként évi 2 milliós bevételig nem kell adót fizetni.

Viszont havonta bevallást kell csinálni, ellentétben a KATA-val.


Úgyhogy neked szerintem nem konzultáció kell, hanem egy könyvelő, aki ezt megcsinálja. Most egy csomó könyvelő beletanul az átalányadózásba, eddig minimális ilyen ügyfelük volt. Utána meg örömmel fogadnak majd újabb ügyfeleket.

2022. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
4. Három könyvelőt hívtam fel eddig, és pontosan ezt történt: tanácsadásra is majd egy hónap múlva keressem őket esetleg, de könyvelést akkor sem vállalnak.
2022. aug. 31. 13:13
 8/13 A kérdező kommentje:
5. Sajnos ez annyira általános, meg nem is kis hazánkra vonatkozik, hogy túl sok gyakorlati hasznát nem látom.
2022. aug. 31. 13:39
 9/13 A kérdező kommentje:
6. Köszi. Én is ezt az opciót néztem, de nem akarom elhinni, hogy nincs valami egyszerűbb megoldás ezekre az induló hobbiprojektekre. Amikor maga a "tevékenység" két klikk, aztán passzív jövedelem, akkor valahol naivan elvárná az ember, hogy az adminisztrációs teher is ezzel arányos legyen.
2022. aug. 31. 14:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem az, de vannak alkalamazasok online amiket meg tudsz venni es csinaljak neked az atalanyt
2022. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!