Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szünetel az egyéni vállalko...

Ha szünetel az egyéni vállalkozásom, akkor is bejelentkezhetek az új KATA alá?

Figyelt kérdés

Igazából már július óta szünetel, nem a változások volt az oka a szüneteltetésnek. "Sajnos" muszáj vagyok megtartani, mert kapom az álláskeresési járadékot, és nem akarom, hogy ez befolyásolja, meg valószínűleg folytatom majd tovább a tevékenységemet valamikor, mert nincs más bevételem, szóval főállású lennék. Eddig is csak magánszemélyeknek adtam számlát, ez sem változna, szóval nem igazán változott számomra semmi. Aztán lehet végül majd megszüntetem, de inkább legyen ott szüneteltetve a biztonság kedvéért.


Még egy kérdés a bevallással kapcsolatban. Ugye a szüneteltetés nem befolyásolja a kezdő- és a végdátumot? Szóval 2022.01.01.-2022.08.31. ugyanúgy? Annyi ugye, hogy a "Tételesadó-fizetési kötelezettséggel érintett hónapok száma" 6 lesz, nem?

A következő bevallást pedig majd 2023 februárjában kell beadni, vagy a megszünést követő 30 napon belül, ugye?



2022. szept. 24. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, kell nyilatkoznod. Záró is kell, ahogy írtad.
2022. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!