Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Közös költség postai befizetés...

Közös költség postai befizetéshez tartozó bizonylatot honnan kérhetem be utólag?

Figyelt kérdés
A kis társasházunk képviseletét én vettem át. Az előző képviselő könyvelése nagyon hiányos és hiányzik a postai befizetéshez tartozó bizonylat amiről tudhatnám, hogy ki fizette be. Be tudom ezt kérni utólag valahonnan?

2022. szept. 27. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahova befizette onnan biztosan.
2022. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Arra vagy kíváncsi, hogy kik fizették be a közös költséget?
2022. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Posta elszámolás tud neked segíteni. A kivonaton szereplő azonosító alapján meg tudják keresni, nem tudom meddig visszamenőleg.
2022. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen az érdekelne, hogy ki fizette be.
2022. szept. 27. 17:36
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
A postai csekkek mögött 99%-ában egy bankszámla szám van. És erre a bankszámlára érkeznek a postai befizetések. Ezek után feltételezhető hogy a társasház rendelkezik egy bankszámlával. Igy viszont van egy banki szerződés is. És akkor kell lennie bankszámla kivonatnak is. Vagyis a bank vagy elektronikusan PDF dokumentumban, vagy levél postai küldeményként papír alapon elküldi a közös képviselőnek a bank. Ezeket a banki kivonatokat a közös képviselőnek minimum 5 évig kötelezően meg kell őrizni. Ha közös képviselő váltás után te lettél az új közös képviselő, akkor az előző közös képviselőnek ezket a banki kivonatokat át kell adnia neked. Ugyanis ezeken a banki kivonatokon rajta vannak a be érkező be fizetések is, köztük hogy ki mikor fizetett közös költséget. És annak is rajta kell lenni hogy mikor milyen kiadásotok volt. Ha nincs meg ez a papír akkor a banktól is ki kérheted vaskos pénzért utólag is.
2022. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!