Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kézzel írt számviteli bizonyla...

Kézzel írt számviteli bizonylatból 2 példány kell?

Figyelt kérdés

Bérbeadtam egy lakást ami után ugye adózok és kelm adnom a bérleti díjról számviteli bizonylatot kézzel írt formában.


Na de, ebből 2 példány kell?

Mert ahol olvastam ezt, hogy hogy kell sehol sem említik, csak hogy nekem adnom kell ilyet a bérlőnek.

Na de ha engem ellenőriznek, ne adj isten a bérlő elhagyja ezeket akkor mivan? Ha én lefotózom ezeket az elég bizonyíték, hogy én adtam ilyet?

Vagy ez hogyan működik?


2022. okt. 15. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha kézzel írod, akkor elég a másolat.
2022. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
De erre létezik nyomtatvány. Nyugta, ha jól gondolom. Ez eleve két példányos és kapható az írószerboltokban.
2022. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 nem vehetek nyugtát magánszemélyként. Ezért kell kézzel írni.
2022. okt. 15. 15:21
 4/16 anonim ***** válasza:
Miért ne vehetnél? Az nem is szigorú számadású, ha jól emlékszem... Bár a leírás szerint az. Arra emlékszem, hogy a számlatömbnél mindig le kell adni az adószámot, de sem a nyugtánál, sem a kifizetési vagy bevételi pénztárbizonylatnál ilyet nem kértek, holott tételesen szigorúnak számít. Én tennék egy kísérletet, hiszen mi értelme van kézzel írogatni, ha úgyis szükség van rá?
2022. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A nyugta szigorú számadású és csak adószámra adnak.

A bevételi- és kiadási pénztárbizonylatok szabadon vehetők bárki által.

Ami a kérdezőnek kellene, az az átvételi elismervény, ami szintén bárki által vásárolható, önátírós:

[link]

Vagy egyszerűen indigót tesz két lap közé és úgy ír kézzel egy átvételi elismervényt bármilyen papírra.

2022. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én ebből is egy nyomtatható verziót találtam magamnak.
2022. okt. 15. 16:26
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen mindegy a formája stb., a lényeg az, hogy az SZJA törvényben meghatározott adattartalom legyen rajta.


Nyilván két egyező példányban kell kiállítani. Egyiket átadod a bérlőnek (másodpéldány), másik marad nálad (eredeti példány), mint számviteli bizonylat.

A nyilvántartások vezetéséhez a bejegyzéseket, amit bármikor ellenőrizhet az adóhatóság, mindig eredeti irat/bizonylat alapján végezzük.


Nem véletlenül ez a neve -> számviteli...


A kötelezően vezetendő nyilvántartásodba történő bejegyzés alapjául szolgál, azt igazolja. Tehát olyat, hogy lefényképezed, felejtsd el! A Te esetedben most fizikailag meg kell lennie, eredeti példányban. A "másolat" (másodbizonylat) a bérlőé.


Nyugodtan használhatsz erre a célra bevételi pénztárbizonylatot. Bárki vehet adószám nélkül is. Az három példányos. Eredeti marad nálad (piros, nyilvántartás vezetéséhez kell), a másolati példány (nyugta, zöld színű) átadva a bérlőnek, a harmadik példány (fekete) a tömbben marad. Ha felhasználtad teljesen a tömböt, akkor sem szabad kidobni az adó elévülésének idejéig! A rontott példányokat vissza kell tűzni a tömbbe (mind a három példány ott legyen) és ott őrizni szintén az adó elévülésének idejéig!

2022. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2022. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én mindig csak mailben küldöm a bérlőknek a számviteli bizonylatot, ami alapján utalnak.
2022. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.


#7 neked különösképpen köszi :)


Holnap veszek is olyan bizonylatot.

2022. okt. 15. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!