Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb tartozással pontos infót...

Tb tartozással pontos infót kèrhetnék?

Figyelt kérdés
Tb tartozás fizetéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Szeptember 15-től október 23-ig van tartozásom. Okt.24-től lett bejelentett munkahelyem. A NAV-os papírban azt írták hogy napi 280ft-ot kell fizetni ameddig a kötelezettség fent áll. Én úgy számoltam hogy ez ugye 39 nap azt beszoroztam 280 ft-al. 39x280=10920 Ft. Így akkor jól számoltam ki az összeget? A másik kérdésem hogy az adószámlámon van 1960 Ft adózói többlet korábbi tb befizetésnél valahogy többet utaltam. Így akkor azt meglehet csinálni hogy amit most utalnék 10920 Ft ból levonhatom ezt az 1960 Ft többletet? Köszönöm válaszod!

2022. okt. 31. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Amit elmondtál az alapján jó.

Lehet kérni átvezetést.

2022. okt. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jó.


Szeptember hónapban 16 nap x 280 forint = 4.480 forint, amit október 12-ig kellett volna megfizetni.

Október hónapban 23 nap x 280 forint = 6.440 forint, amit november 14-ig kell megfizetni.

A kettő együtt 10.920 forint fizetendő kötelezettség.


"A másik kérdésem hogy az adószámlámon van 1960 Ft adózói többlet korábbi tb befizetésnél valahogy többet utaltam."


Ha ez a többlet a 408. adónemen áll fenn, akkor annyival kevesebbet kell befizetned járulékként.


Ha másik adónemen áll fenn, akkor át kell vezettetned a 408. adónemre a túlfizetés összegét, úgy fog az adófolyószámlád egyenlege valóban lenullázódni. Addig ugyanis az egyik adónemen 1.960 forint túlfizetésed lesz, míg a másik adónemen 1.960 forint hátralékod. Ez arra az esetre igaz, ha különböző adónemről beszélünk. Ha ugyanaz az adónem, akkor csak annyival kevesebbet kell befizetned járulékként, mint amennyi a túlfizetés összege.


Ha szükséges az átvezetés, akkor azt ezen a nyomtatványon kell indítani:

ATVUT17


[link]

2022. okt. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen a 408-as adónemen van az az 1960 adózói többlet. Tudom hogy a szeptemberi 16 napot október 12-ig kellett volna fizetnem de amit küldtek NAV-os papírt abban azt írták hogy szeptember 15-től egészségügyi járulékot kell fizetnem és rendezzem november 3-ig. Gondolom akkor ha november 2-án elutalom netbankon akkor remélemhetőleg nem raknak rá késedelmi kamatot nem?
2022. okt. 31. 09:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát elutalom egyben az októberivel és akkor hátha nem raknak rá késedelmi kamatot.
2022. okt. 31. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kaptál rá fizetési dátumot, akkor nem számolnak fel utána késedelmi pótlékot.


A késedelmi pótlék ugyanis onnantól kezdve számolódik fel, hogy felkönyvelték az adófolyószámládra a kötelezettséget. Ha a NAV valamiért később könyveli fel, mint az eredeti esedékesség lenne (például meg kell várni a jogerőt stb.), akkor nem az eredeti esedékességtől számolják fel a késedelmi pótlékot, hanem a felkönyvelés napjától. Ilyenkor eltérhet a "szokásos" befizetési határidő.

Megnyugtatásként jelzem, hogy 5 ezer forint alatti késedelmi pótlékot elő sem írnak. Az adott évi elmaradás után egyébként is a következő év november 15-én írják elő a késedelmi pótlékot, ha egyáltalán előírják.


Ha valóban a 408-as adónemen van a többlet, akkor annyival kevesebbet utalj el, és lenullázódik az adófolyószámlád.

2022. nov. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Így már mindent értek. Köszönöm nektek az infókat. Elég rossz év ez számomra és talán sokak számára is ez az év és sok kitartás kell hogy átvészeljük ezt a gödröt amiben vagyunk.
2022. nov. 1. 11:04
 7/8 A kérdező kommentje:
De akkor hogy lehet hogy megnéztem most az adószámlát és most meg 6440ft adózói többletet ír a 408-as adónemen?????? A NAV-os papír alapján jól számoltam ki. Napi 280 forintot ir. Szeptember 15-,től kèr fizetési kötelezettséget október 23-ig ez 39 nap szorozva 280 forintal. Így már nagyon nem értem miért van ekkora többlet.
2022. nov. 3. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt így neház megmondani, ahhoz látnom kellene az adószámládat. Személyes adataid kitakarva. Főleg a táblázat bal oldala (előírások/törlések) érdekelnének, de nem árt hozzánéznem a táblázat jobb oldalát sem.


Meg tudod oldani?

2022. nov. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!