Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dollárban kapok jogdíj jövedel...

Dollárban kapok jogdíj jövedelmet és az OTP-s HUF számlám helyett a Revolut számlámra kérném. Mit jelent ez adózás szempontjából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Steam videójáték piacon eladott játékom után kapok jogdíj néven jövedelmet olykor-olykor.


Eddig egyszer kértem ki az engem illető összeget, az OTP-s HUF számlámra. Amint megérkezett a számlámra, már el is készítettem a számlát, mert akkor KATA-s voltam épp.


Azonban most hogy már főállású alkalmazott vagyok, így terveztem egy konzultációt egy könyvelővel mielőtt esedékes lenne a kifizetés.


De most jutott eszembe az a megoldás, hogy a Revolut számlámra kérném a kifizetést, így USD-ben maradhat korlátlan ideig, ahelyett, hogy a Csányi úr rögtön átváltaná a hátrányos OTP árfolyamon. (egy deviza számlát szerintem nem érné meg nyitnom csak erre a célra)


Kérdésem az lenne, hogy amíg nem kerül a magyar számlámra ez a kifizetés (hiszen a Revolut litván számlát tart fent a magyar ügyfeleinek), addig az adózással sem kell foglalkoznom?


Ez jól hangzik, és logikusnak is, hiszen hogy látna rá a magyar állam egy litván bank számláira.


Azonban így belegondolva meg már illogikus, hogy Magyarországon élek, és a Revolutos kártyámmal adómentesen költhetem a jövedelmemet.


Szóval az az érzésem, hogy ez így pénzmosás, nem? És amint nem csak a vegyesboltban költenék a Revolutos számlámról, hanem vennék egy lakást... akkor a NAV máris kérdezősködne, hogy honnan is volt rá pénzem...


Vagy rosszul látom? Lehet már most kéne egy könyvelővel beszélnem.


Előre is köszi a segítséget! :)



2022. nov. 14. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden jövedelem adóköteles. Tök mindegy, hogy magyarországi vagy külföldi bankszámládra érkezik a kifizetés.

Más kérdés, hogy ha elcsalod, akkor mennyi az esélye a lebukásnak, valószínűleg kicsi (az összeg függvényében).

2022. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Jah, hogy ez ilyen egyszerű, ha Magyarországon külföldi forrásból külföldi valutába külföldi számlára kapsz jövedelmet, akkor az már nem is adóköteles?

Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban, igaz?

2022. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha nem egyértelműen fogalmaztam, vagy esetleg nem olvastad végig a kérdés leírását, de én nem említettem, hogy nem adóköteles. Még azt is írtam, hogy pénzmosás szagot érzek, ha nem kéne bevallanom. Annyit akaram kifejezni, hogy amíg nincs a magyar számlámom/nem akarom felhasználni valamire, addig nem lát rá a NAV, így ráérek könyvelőt keresni és bevallani.


Köszönöm a sértegetést, ma is szebb hellyé tetted a világot.

2022. nov. 14. 11:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan ráérős, de nem is biztos, hogy kell könyvelő. Kikeresed az szja törvényből, hogy a jogdíjbevétel minek minősül (az a tippem hogy önálló tevékenységből származó jövedelem), tudsz-e bármilyen költséget szembeállítani a bevétellel, és ezután a májusi határidővel leadandó e-szja bevallás megfelelő cellájába beírod a törvény szerint megállapított forint összeget, és az adó megfizetésének határideje a bevallás határideje.


Ha mégis úgy gondolod ráérős, utólag vallod be és fizeted meg, akkor az önellenőrzési pótlék, mulasztási bírság meg késedelmi kamat részeket is olvasd el.

2022. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy milyen valutában, bankszámlára kapod, amint nyereséget realizálsz már adóköteles és azévi elszámolásban fel kell tüntetni, ellenkező esetben adócsalás. Hogy bevallod vagy sem egy másik kérdés, de ha lebuksz nagyon drága lesz!
2022. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"egy deviza számlát szerintem nem érné meg nyitnom csak erre a célra"

Az OTP-nél a devizaszámla havidíja kemény 67 forint, szóval...

2022. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor lehet inkább nyitok egy devizeszámlát, hogy ne a litván bankot kelljen zaklatnom, ha esetleg gond van.


A bevallást pedig akkor nem halogatom, még abban a pénzügyi évben, amikor megtörténik a kifizetés bevallom.


Köszi a segítséget még egyszer! :)

2022. nov. 14. 13:18
 8/8 krwkco ***** válasza:
Kell egy éves igazolást kapnod (letöltened) a Revoluttól. A dollár bevételeket a beérkezés napján érvényes MNB devizaárfolyamon át kell számolni forintra. És az összegüket kell beírni az éves SZJA adóbevallásba.
2022. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!