Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kata, az átalány adózás,...

A kata, az átalány adózás, vagy az adószámos magánszemély forma lenne a legideálisabb?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm

Vállalkozás indítását tervezem, ipari és lakossági beltéri-kültéri felépítmények értékesítésével, beszerelésével szeretnék foglalkozni, (pl: szaunák, riasztók stb.)

Végzettséget nem igénylő tevékenységről van szó.

Jelenleg bejelentett 168 órás munkaviszonnyal rendelkezem.


Nem tudom, hogy adóügyileg hogyan közelítsem meg a témát. Jelenleg nem tudom, hogy el tudom-e adni a termékeket, illetve időigényes, mire rájövök, ha rájövök.


A másik, hogy a terméket a gyártótól szerezném be, Magyarországról illetve Kínából.

A helyzet az, hogy a magyar gyártó adószámhoz/cégnévhez köti egyáltalán azt is, hogy hozzáférést biztosítson egyáltalán a webes felületéhez.



A fizikai termék önmagában sok 100ezres tétel a gyártótól.

Hogyan lenne érdemes ebbe belevágni, és az egészhez adóügyileg hozzákezdeni, hogy minél kevesebbet kelljen anyagilag ebbe beleinvesztálni, kockáztatni?


2022. nov. 26. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Katásként csak magánszemélynek tudsz számlázni, szóval az kilőve.

Átalányadózás lesz szerintem a nyerő, de inkább keress egy könyvelőt és konzultálj azzal. Sőt lehet inkább céget kéne alapítani,de ezt az adótanácsadáson elmondják.

2022. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előzőt, menj el egy tanácsadásra szakemberhez. A legtöbb kollégánál már van online is.

De a katát meg az adószámos magánszemélyt kb ki is zárhatod. A terméktől függ, hogy átalány vagy vszja lenne a jó, de esetleg még kft is szóba jöhet valamilyen adózással, de ehhez kevés az info.

2022. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!