Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a munkáltató később küldi/...

Ha a munkáltató később küldi/ fizeti be a Navnak a pénzt, mert később jut oda/ elfelejti, akkor ki kapja a tartozásról az értesítőt? A munkáltató, vagy a dolgozó, aki után a munkáltatónak kell fizetni?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti.


Ilyen egészségügyi hozzájárulás, vagy TB/társadalombiztosítás.


Én még nem vagyok ebben jártas.



2022. nov. 28. 16:17
A kérdező szavazást indított:
tuti a munkáltató
tuti a dolgozó
szerintem valszeg a munkáltató
szerintem valszeg a dolgozó
mind a ketten
változó
egyéb válasz.
8 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
*mármint ; a válaszoknál, "tuti, hogy a munkáltató kapja", "tuti hogy a stb." "Szerintem nagy valószínűséggel X, szerintem nagy valószínűséggel Y".
2022. nov. 28. 16:19
 2/5 A kérdező kommentje:
De egyénileg is kifejthetitek, aki szeretné, és tudja, vagy vélelmez valamit, sejtése, ötlete van.
2022. nov. 28. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatót terheli a fizetés, nagyjából sose fogsz róla értesítést kapni, hogy a levont, bevallott összeget nem fizeti be a közösbe.
2022. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a munkáltató kötelezően levonja a béredből a közterhet, ezért nála fog jelentkezni a fizetési kötelezettség is.


Neked közöd nincs ahhoz, hogy a levont közterhet befizeti az államnak, vagy sem, mivel készfizető kezesként felel érte, tehát Téged amiatt hátrány nem érhet, ha soha nem fizeti be az államnak azt, amit a dolgozóktól levont.


Van még kérdés?

2022. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nincs több kérdés; köszönöm a válaszokat. :):)

A pöttyözötteket is, meg a begépelteket is. :):):)

2022. nov. 29. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!