Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV tartozás EFER rendszerben...

Babygirl01 kérdése:

NAV tartozás EFER rendszerben történő kiegyenlítése VPOS (online bankkártyás) fizetés esetén azonnal eltűnik a NAV adószámlámról a tétel?

Figyelt kérdés
Sehol nem találtam infót, azt igen, hogy 5 másodperc alatt megkapja a címzett fél, de hogy ez mennyi idő alatt íródik a NAV rendszerébe jóvá az adószámlámon azt nem írják sehol. Hiteligénylés miatt nagyon fontos lenne hogy bármilyen megoldással is de holnap délelőttig ki legyen egyenlítve. Egyébként semmilyen levelet nem küldtek, nem is tudtam róla, csak mikor beléptem leellenőrizni, akkor láttam.

2022. dec. 20. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem tűnik el azonnal.
2022. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mennyi az átfutási idő? Ha van tapasztalatod esetleg? Vagy valakinek:/
2022. dec. 20. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Általában 1-2 nap. Viszont a nav nagyon takarékon megy már január nyolcig alapdolgok lesznek csak meg, közigazgatási szünet ugye. De ha ma fizetsz szerintem szerda-csütörtök rajta lesz.
2022. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha személyesen fizetem be?
2022. dec. 20. 22:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ egyébként!
2022. dec. 20. 22:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyanaz kb.
2022. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" Hiteligénylés miatt nagyon fontos lenne "


Ha nullás igazolásra van szükséged, akkor ajánlott az ügyfélszolgálaton bankkártyával kiegyenlíteni a tartozást. Utána rögtön meg is kaphatod a nullás igazolást még akkor is, ha egyébként az adófolyószámlára nem könyvelődött fel a befizetés. Meg szokták csinálni.


Egyébként a bank hiába indította el a pénzed utalásnál, az a Magyar Államkincstárhoz (MÁK) kerül. Ott még tisztázások/leválogatások történnek éjszakánként, majd a rendszeren keresztül megjelenik a befizetésed, ami 1-2 napon belül kerül felkönyvelésre a folyószámládra.

A MÁK-nál is lesznek leállások év végén, mindig szokott lenni. Meghatározzák az utolsó utalási/könyvelési napokat. Ami abba ne fért bele, az majd csak jövőre megy tovább az útján, de az eredeti dátummal.


Ajánlom az ügyfélszolgálatos befizetést a fentiek fényében. Ma még vannak, 22-től csak ügyelet lesz a NAV-nál, és nem minden ügyfélszolgálat lesz nyitva. Valószínűleg a nullás igazolásokat folyamatosan csinálják ez alatt az idő alatt is.

2022. dec. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ha utalsz és az igazol nyomtatványhoz csatolod az utalási bizonylatot, akkor is kiadják.
2022. dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Egyébként azt mondták, személyesen nem gyorsabb mert azt is bankkártyás POS fizetésként kezelik, VISZONT az volt a megoldás, amit mondtak nekem telefonon, hogy banki utalással fizessem be és az elvileg néhány óra alatt vagy legkésőbb másnap reggelre jóváíródik a NAV adószámlámon, és én délután 2-3 körül utaltam, és másnap reggel már eltűnt az összes tartozásom, viszont arra kell figyelni hogy adónem szerinti bankszámlára kell utalni, akinél több különböző adószámon van tartozás. De ezt a nav.gov oldalnál tételesen írja is!

Köszi még egyszer a segítséget, és igen a befizetési igazolást is elfogadják hitelnél!

2022. dec. 28. 14:37
 10/11 anonim ***** válasza:

"és én délután 2-3 körül utaltam, és másnap reggel már eltűnt az összes tartozásom,"


Az igen! Akkor sokat fejlődött ilyen szempontból az Államkincstár. Nem is olyan régen napokat kellett várni, hogy lásd az adószámládon az átutalt befizetést.

2022. dec. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!