Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeretnék online oktatni,...

Szeretnék online oktatni, akár csoportokat is. Hogyan adózzak és indítsam el az egészet?

Figyelt kérdés

Sosem vállalkoztam, de van egy ötletem a következő évre.

Szeretnék egy tantárgyból oktatni és felkészíteni diákokat vizsgára.

Úgy gondolom, kelendő lesz, de biztosan kell idő neki, mire lesz annyi tanítványom, hogy legalább egy kis profit maradjon belőle havi szinten.



A hivatalos módja az lenne az egésznek, hogyha nem tevékenységi körös az ötletem, akkor kiváltom a vállalkozóit és fizetem a katát havonta?

(Ilyenkor a privát számlaszámom adom meg, vagy ilyen célra érdemes egy másik számlaszámot is csináltatni?)


Majd évi 18 millióig semmi gondom? (Vagy még 12 a hivatalos?)


Illetve van lehetőség arra, hogy hirdetem magam, talán tartok is az elején pár órát a legelső tanítványaimnak, de még nem vagyok katás?

Vagy be kell fizessem mindenképp az első hónapot is, és reménykedek, hogy legalább nem lesz minuszos az első pár hónapom?


Nem tudom hogyan kezdjem el, mert nem sok félretett pénzem van, és mivel online menne az egész, csak utalással tudom megkapni az oktatásért a díjakat.


Érdemes ezzel kapcsolatban megkeresnem könyvelőt vagy adótanácsadót, vagy felesleges?


2022. dec. 29. 03:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Jogászt és könyvelőt is keress, igen. Ha a diák elmúlt 18 éves, vagy a tantárgy szakmára vonatkozik,akkor meg IKK-t is olvass és felnőttképzési törvényt. Nagyon nem egyszerű ez már manapság, nagyon sok akadály lesz, ha tisztán akarod csinálni.
2022. dec. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xswerdy ***** válasza:

először is KATAs csak akkor lehetsz, ha nincs főállásod. Átalányadós lehetsz, az bizonyos esetekben még kedvezőbb.


A KATA értékhetár az évi 18 millió (ha év közben kezded, akkor arányosítva), de az ÁFA mentes értékhatár továbbra is 12 millió. Bizonyos oktatási tevékenységek tárgyi adómentesek, de nem minden (jellemzően a fent írt felnőttképzési konstrukció ami ÁFA mentes).


És persze nem minden oktatáshoz kellenek ezek a szigorú engedélyek, amit fent írnak. Ha simán korrepetálsz, vagy nyelvet oktatsz, ahhoz nem kell ilyesmi.

2022. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem az én oktatásom nem tartozik bele ezekbe, szabadon oktatható.

Legalábbis a tevékenységi köröket mind átnéztem és nem találok ezzel kapcsolatban semmit.


Még diák vagyok, nincs főállásom.

Kezdésnek akkor talán a kata alanyi adómentese lenne a megfelelő, de azt a havi 50 ezret is nehezen tudom kitermelni az elején.

Lehet gyűjtöm az embereket addig, amíg nem lesz meg a fix havi 100-150 ezer ft-os bevétel, és majd akkor indítom az egészet, addig csak hirdetem magam.


Könyvelőt és jogászt hogyan érdemes keresni? Honnan tudom, hogy mi a szakterületük, értenek-e hozzá valóban?

Budapesten lakok és rengeteg lehetőség van.

2022. dec. 29. 13:11
 4/4 xswerdy ***** válasza:

nem lesz jó, ha diák vagy, akkor az a főállásod, nem lehetsz KATAs.


Viszont az átalányadó kiváló kezdésnek mindenképpen. Diákként évi több, mint 2 millióig nincs adófizetési kötelezettséged (idén volt 2 millió, jövőre minimálbér emelkedés miatt több).

2022. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!