Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jól értelmezem az idén Január...

Jól értelmezem az idén Január 1-én hatályba kerülő távszerencsejátékkal kapcsolatos szabályozást?

Figyelt kérdés
Elméletileg január 1-től, a külföldi (eu-s) szolgáltatók is igényelhetnek hazai működési engedélyt távszerencsejáték szervezésére. Jól értem, amennyiben egyik ilyen vállalat megkapja az engedélyt, akkor az ott szerzett jövedelem hasonlóan fog adózni, mint a szerencsejáték zrt. által szervezetten (azaz adómentes?)

2023. jan. 3. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Azonban még igényelni sem lehet licenszet, nem hogy pozitív elbírálást kapna bármelyik...
2023. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
SZTFH-s infók szerint Január 1 óta lehet, ha jól látom. Unibet szerintem nagyon rajta van a dolgokon, szerintem nagyon gyorsan beadják. 120 napos az elbírálási határidő a tv. szerint, gondolom azt nem fogják erőltetni, hogy gyorsan megadjàk (sőt a tv. szerint nem is vagyok benne biztos, hogy további jogvita nélkül megkapják egyáltalán). Tervezek egy nagyobb összegű hosszútávú fogadást tenni, ami nyár közepén kerül kiértékelésre, viszont tippmixpro-n nem tudom megtenni, mivel nem szerepel a kínáltukban. Amennyiben, mondjuk május közepén, megkapnák az engedélyt, akkor vajon a nyár közepén potenciálisan keletkező nyeremény, már vajon adómentes lesz 🤔?
2023. jan. 3. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Az lesz.


Tudsz linkelni valamit a hozzászólásod elején említett infóhoz? Én nem tudok erről semmit.

2023. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!