Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Öregségi nyugdíjasként átalány...

Öregségi nyugdíjasként átalánydijas vállalkozási adózóként milyen hátrányaim lehetnek?

Figyelt kérdés
A fiam dolgozna nekem 4 órára bejelentve, kbennyit dolgozik egy tv szolgáltatást is nyujtó cégnél. Eddig katás volt. De idéntől cégnek kell számláznia, így a könyvelője azt javasolta hogy nyugdíjas felmenőnél, ( nálam dolgozzon munkavállalóként) s én pedig számlázzak a cégnek. Milyen hátrányaim lehetnek, eleshetek e a nyugdijemeléstől vagy bármilyen plusz járuléktól amit alapból vállalkozásmentesen nem terhelnek?

2023. jan. 16. 16:00
 1/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Semmilyen hátrányod nem lesz, a nyugdíjat ugyan úgy megkapod. Csak SZJA-t kell magad után fizetni, és csak a mentes összeg után. A könyvelő jól mondta, bár ez függ az éves bevételtől is.
2023. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, pesti a könyvelő? Meg tudod adni az elérhetőségét? Mi is ezt a formát szeretnénk választani.

Esetleg a neten linket tudsz adni mellékállásos e.v.-ről?

2 millió Ft még most is a határ?

2023. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2320000 most mert emelték a minimálbért.


Kb 1 milliótól 2 millióig keres amiből majd adóznom kell. Ez mennyiben változtatja meg 1 es től kérdezném. Köszönöm

2023. jan. 16. 18:43
 4/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
1-es vagyok. Konkrétan mitt csinál a TV-s cégnél? Mert ha csak TV szerelő akkor lehet 80%-os költséghányados is. Havonta keres annyit? Mert akkor már túllépitek az adómentes részt, ami után neked 15% SZJA-t kell fizetned, valamint gyereked után a munkáltatói járulékokat, ami 4 óra esetén alíg több mint a KATA volt. Hosszútávon azért nem jó mert 4 órás munkával a gyerekednek nem nagyon lesz majd nyugdíja.
2023. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Millió felett keres jóval, nem tud költségelni sem, beszelgetős a munkája. Nyugdíjara maga gondoskodik 30%ot szokott félrerakni valamiféle alapokba, az nem tudom mi, pedig már magyarázta. Állitólag még ezzel a rajtam keresztüli bejelentésen, még mindig olcsóbban jön ki , mert amit mindenféle járulékra befizetne, azt a fenti dolgokba rakja, amiből majd jobban jár nyugdíjas korában.
2023. jan. 17. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!