Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kisbabámnak még nem érkezett...

Kisbabámnak még nem érkezett meg az adókártyája. Az adószàmàt hol és hogy tudom lekérdezni ügyfélkapunk keresztül?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 15:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden újszülöttnek indít az állam babakötvényt. A kötvényt vezető Magyar Államkincstár értesítést szokott küldeni a baba adóazonosító jeléről.


Egyébként ha nem tudod az adóazonosító jelét, és vele kapcsolatban szeretnél adóval kapcsolatos kedvezményt, nyugodtan fel tűntetheted helyette a baba születési adatait.


Az én gyerekem már 15 éves, de kizárólag az Államkincstár által 15 évvel ezelőtti tájékoztatóból tudom az adóazonosító jelét.

Adókártyát soha nem igényeltem neki, még nem volt rá szükségünk.


"Az adószàmàt hol és hogy tudom lekérdezni ügyfélkapunk keresztül?"

Sehogy. Ahhoz ügyfélkaput kellene nyitnod neki, mint szülő. De minek?

2023. jan. 31. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!