Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kinek kell Magyarországon...

Kinek kell Magyarországon adót fizetnie?

Figyelt kérdés
Magyarországra költöztem, a párommal igényeltem az adó kártyát munka miatt! De közben kiderült hogy terhes vagyok így haza kell költözünk. És nem tudom akkor az adót havonta kell fizetni akkor is ha nem vagyunk Magyar bejelentett munkaviszonyban, valamint nincs semmi ingatlan vagy tulajdon a nevem-en! Azt tudom 25 év után köteles adót fizetni a Magyarok. De nem tudom az ember maga után is fizeti vagy csak tulajdon után. 26.n

2023. febr. 14. 06:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell adot fizess csak ugy, amugy meg miert kell haza költözz? Itt is lehetsz terhes...
2023. febr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tudom 25 év után köteles adót fizetni a Magyarok."


Ez a kijelentés így alapjáraton értelmetlen hülyeség, de gondolom abból eredezik, hogy létezik itthon a 25 év alattiak Személyi jövedelemadó mentessége. De ha nincs személyi jövedelemadó köteles bevételed, akkor nincs miből fizetni.

2023. febr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki adót akar fizetni ebben az országban pedig nem kell neki


Amúgy itt is lehetsz terhes

2023. febr. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

1. 25 év alatt csak SZJA mentes vagy, csak ezt az adót nem kell fizetned. Ha nem dolgozol, akkor semmi jelentősége nincsen.

2. Ingatlan után jellemzően nem kell fizetni, maximum csak néhány településen.

2023. febr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Ha 2022-ben legalább 180 napig itt tartózkodtál Magyarországon, akkor itt kell adót fizetned az itt szerzett bármilyen jövedelmed után. Ha 180 napnál kevesebbet tartózkodtál Magyarországon, akkor a másik országban kell adót fizetned, amennyiben az adott országgal van kettős adóztatást elkerülő egyezmény - ennek kell utána nézned.
2023. febr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Igen itt is lehetek de nekem 1 évig nem jár a Taj.

Mivel kettős állampolgár vagyok.

Nincs bejelentett munkám mivel terhes lettem így a cég el küldött mielőtt be jelentett volna!

2023. febr. 14. 10:41
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Fizetheted magadnak a társadalom biztosítást ha jól tudom most kb 9300 forint.
2023. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem bírom mert kettős állampolgár vagyok így csak 1 év bejelentett lakcím után tudom magamnak fizetni. De köszönöm szépen
2023. febr. 14. 15:29
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Személyi jövedelemadót akkor kell fizetni, ha keletkezik adóköteles bevételed/jövedelmed itthon. Ha nem keletkezik mondjuk 20 évig, akkor 20 évig nem kell fizetned SZJA-t csak azért, mert kaptál igazolást az adóazonosító jeledről.


Egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni azoknak, akiknek nincs biztosítással járó jogviszonyuk. Ez egy kötelező hozzájárulás az egészségügyi rendszer fenntartásához. Ezek alól vannak kivételek, például a nyugdíjasok, kiskorúak, stb.

A munkaviszonyban állóknak a bérükből vonják kötelező jelleggel az ezt kiváltó járulékot, tehát nekik külön nem kell fizetniük.


A járulékfizetési kötelezettség azokat terheli, akik belföldinek minősülnek. Ki minősül belföldinek?

- A Magyarország területén bejelentett lakóhellyel rendelkező magyar állampolgár, a bevándorolt, letelepedett jogállású, illetve menekültként vagy oltalmazottként elismert személy, valamint a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személy, aki bejelentett lakóhellyel rendelkezik, továbbá a hontalan.


Aki belföldinek minősül ugyan, de külföldön áll fenn biztosítása, annak nem kell fizetnie a kettős adózást kizáró egyezmények miatt itthon járulékot. Viszont a külföldön fennálló biztosítást a NEAK felé igazolni szükséges.


Valóban nem vagy jogosult Mo-n egészségügyi ellátásra, ha legalább 1 éve nem élsz az országban, hiába vagy mondjuk magyar állampolgár. Így jól tetted, hogy "hazamentél".

2023. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 9#. Köszönöm szépen!

Most egy ismerős cég 2 hónapra be jelent. Igy kapok Taj azt tudod esetleg hogy ha ki jelent de van már Taj kártya tudom utána magamnak fizetni? Mert mindenki azt mondja igen. Nem gond nekem a fizetés az adót is azért kérdeztem hogy ha kell tudjam majd fizetni meg igényelni a fizetést. Hogy ne legyen aztán gondom miatta.

2023. febr. 14. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!