Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor van valami teendőm?...

Ilyenkor van valami teendőm? Tb fizetés

Figyelt kérdés
Előirta a neak hogy 2022.11.23tól egészségügyi szolgáltatás járulékot kell fizetnem mivel nem volt munkám. Fizettem is ezzel nem volt problémám. Viszont 2023 január 18.al bejelentett egy cég de én 18-án reggel elálltam mert a szerződéskötéskor nem értettem egyet több dologgal! Igy a cég kitörölte a 2023.01.18 kezdést! Viszont a neak a fizetési kötelezettséget lezárta 2022.11.23tól 2023.01.17el! Befizettem a teljes havi tb azaz 9600ftot mert igy januarban teljes havit kell! De a neak nem javitotta ki hogy 2023.01.31.ig van fizetési kötelezettségem mert hogy 2023.02.01el lett bejelentett munkám! Ilyenkor mi a teendő? A neaknak most irtam az oldalukon hogy nem jól zárták le a fizetési kötelezettségem nem tudom hogy kijavitják e mert igy most az adószamlámon a 408as adónemen adózói többletem van pedig egész új év januárban kellett tb fizetnem tehát 9600ft ot! Aki ért hozzá megmondaná hogy ilyenkor mi a teendő? Vagy majd ha észreveszi a neak akkor kijavitják a biztositási jogviszonynál? Köszönöm!

2023. febr. 26. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy kicsit zavaros. Ha 01.18-al bejelentett a cég, akkor addig volt tb fizetési kötelezettséged. Nem hónapra fizeted, hanem napra, tehát januárban 18 nap lett volna és nem 02.01-től lett bejelentett munkád hanem 01.18-al, ezért van többleted. Majd szépen visszautalják és előírják újra a fizetési kötelezettséget 01.18-tól, ami januárban 13 nap (13*320Ft) és február hónapra a 9600. Bár csodálkozom, hogy 02.27-én még ez nem történt meg..
2023. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2022. 11. 23-tól előírták a kötelezettséget. Majd mivel a cég 2023. január 18. napjával bejelentett, mint biztosítottat, onnantól törölték a kötelezettséget.

Mivel a biztosítás bejelentését törölték, ezért a NEAK újra elő fogja írni 2023. január 18-tól a fizetnivalót és újra kapsz majd róla értesítést, mint arról is, hogy ugyanezt lezárta 2023. 02. 01. napjával.


Hiába írtál a NEAK-nak, ők jól zárták le, csak az utána lévő részhez még nem értek oda, idővel fogják korrigálni, csak tudd követni.


Nincs semmi dolgod, csak vársz és rendeződni fog az adószámlád. Ami most túlfizetésként van rajta, az a kötelezettségek előírásával rendeződni fog.


"Majd szépen visszautalják"

Nem utalnak vissza semmit. Amíg az adózó ki nem utaltatja (17-es nyomtatvány), addig az az adószámlán túlfizetésként ott fog maradni.

Kérdező esetében nem tenném, hiszen tudja, hogy fog még előíródni kötelezettsége, tehát jól jön még az, hogy van ott túlfizetés.

2023. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Irtam a tb osztály visszairtak hogy nincs semmi dolgom majd kb 3 hónap mulva javítja a neak! Csak nemtudtam hogy most akkor mi a helyzet igy azért érdeklődtem de befizettem egész hónapra átutalással 9600ftot szoval elvileg ha előirják jan.18.-tól akkor is rendezve van mert akkor már nem többlet lesz az adódzámlán hanem elvileg 0ft adózói tartozás! Köszönöm mégegyszer 2-es!!
2023. febr. 27. 20:41
 4/5 A kérdező kommentje:
2es egyébként rosszul irtad azt hogy 2023.02.01el fog lezárni mert én úgy gondolom hogy 2023.01.31el kell lezárnia a fizetési kötelezettségeta neaknak mivel 2023.02.01el van bejelentett munkám! Nem jol gondolom?
2023. febr. 27. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:
De jól gondolod, valóban január 31. dátummal fog zárni, hiszen február 01-jével már van biztosítással járó jogviszonyod. Ismerem a szabályt, ezt most véletlenül írtam el. Bocsi! :)
2023. márc. 1. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!