Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki elmagyarázná nekem mi...

Valaki elmagyarázná nekem mi ez az egészségügyi hozzájárulás, és miért kaptam róla tartozást a navtól?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek, még csak a húszas éveim elejét taposom ezért sok a tudatlanságom. Kaptam egy levelet a navtól elektronikusan az ügyfélkapumra, hogy tartozásom van x összeg, alul pedig írja, hogy egészségügyi hozzájárulás. Megnéztem Googlebe mi ez, de őszintén szólva nem értem. Sajnos szüleim már nincsenek akik elmagyaráznák.
2023. febr. 27. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Ha nincs munkaviszonyod, akkor a TB-t magad után kell fizetni, erről kaptál határozatot.
2023. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Illetve ha már nem is tanulsz nappali tagozaton.

A jogviszony megszűnése után 45 napig él a biztosításod, utána magadnak kell fizetni, 2023-ban ez havi 9600Ft. Ezt addig kell fizetned, amíg nem lesz bejelentett munkaviszonyod.

2023. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Főiskolán voltam, utána el is helyezkedtem. Szóval amíg munkát kerestem lehetett az az időszak?

De legalább tudom, hogy akkor a TB volt itt a lényeg

2023. febr. 27. 15:28
 4/8 A kérdező kommentje:
De egyébként én tavaly januárban helyezkedtem el. Van olyan, hogy egy évre rá küldik az ilyen tartozást?
2023. febr. 27. 15:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyivel utána helyezkedtél el?
2023. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud, ezen a linken meg tudod nézni pontosan. Minden befizetés, túlfizetés, hiány..stb


[link]

2023. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Iskola után bele telt egy időbe, mire sikerült munkát találni. Ráadásul az elején még nem is kerestem, szerintem alsó hangon fél év - 8 hónap volt a munkám megtalálása. Gondolom ezért történt, nem?

Átutaltam az adott összeget és fogom tudni, hogy sikeres volt az utalás? Nem kaptam róla értesítést vagy majd később? Köszönöm egyébként a segítségeket.

2023. febr. 27. 16:36
 8/8 anonim ***** válasza:

"alul pedig írja, hogy egészségügyi hozzájárulás. "


Egészségügyi hozzájárulás (EHO) az teljesen más.


Amiről szó van, az az egészségügyi szolgáltatási járulék, - a nép "TB"-nek hívja - amit azoknak kell fizetniük, akiknek nincs biztosítással járó jogviszonyuk (például munkaviszony), vagy más miatt nem mentesülnek a járulék fizetése alól (kiskorú, nyugdíjas stb.).


"Van olyan, hogy egy évre rá küldik az ilyen tartozást?"

Igen van. Olyan is van, hogy több évre rá "találnak" meg. Végül is 5 évre visszamenőleg írhatnak elő kötelezettséget, nem sokat késtek.


"Átutaltam az adott összeget és fogom tudni, hogy sikeres volt az utalás? Nem kaptam róla értesítést vagy majd később?"

Nem kapsz értesítést arról, hogy megkapták az utalásod. A NAV rendszeréből le tudod kérni az adószámládat, ott láthatod az utalás napjával a befizetésről a jóváírást, aminek az előírt kötelezettséget csökkentenie kell.


[link]

Ügyfélkapuddal tudsz belépni rajta.

2023. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!