Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elkészítettem az adóbevallást,...

Elkészítettem az adóbevallást, és befizettem átutalással januárban. Még mindig ott villog hogy fizessem be, de egy másik oldalon ott látom a befizetésemet mint adózói túlfizetés az adószámlámon. Hol kell erről rendelkezni?

Figyelt kérdés

Most valamilyen nav oldalon rendelkeznem kellene arról hogy a túlfizetésemből rendezzék az adót vagy magától rendeződni fog? Csak ez már két hónapja így van.


Írtam a nav ügyfélszolgálatnak ez volt egy hónapja de nem válaszoltak.



2023. márc. 3. 08:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Az oldalon azt látom hogy csak bankkártyával lehet fizetni, adózói túlfizetésből nem lehet átvezetni.
2023. márc. 3. 08:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit eddig nem értek: Ha az adóbevallás szerint nem kellett volna fizetned SZJA-t, akkor mit és miért fizettél be átutalással januárban?


Ha elkészítetted a bevallásodat, akkor benyújtottad azt, vagy csak otthagytad az íróasztalon?

Melyik adónemre fizetted be átutalással azt a bizonyos összeget?

Melyik adónemen látod a "túlfizetést"?


A leírásodból én arra következtetek, hogy a 103 Személyi jövedelemadó adónemen nincs könyvelve kötelezettség, míg befizetés van hozzá. Csak így lehet az, hogy túlfizetésként jelentkezik az általad átutalt összeg.


Most akkor van/lenne SZJA fizetési kötelezettséged vagy sem?


Mivel nem tudom összerakni a történeted, ezért segíteni akkor tudok csak, ha a személyes adataidat kitakarva elküldöd kép formájában az adófolyószámlád "könyvelési" adatait.

2023. márc. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, válaszolt a NAV, szóval a lényeg az hogy nem kell külön rendelkeznem, elvileg május 22.én rendeződni fog.
2023. márc. 6. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:

... ahogy privátban már megírtam neked...

A fizetési kötelezettséged május 22-én lesz esedékes, tehát annál a dátumnál fogod látni, hogy elő van írva. Addig a befizetésed túlfizetésként "jelentkezik", pedig nem az.

Ha az adószámládat lekéred május 22-ére, vagy későbbi dátumra, akkor ott már nulla lesz az egyenleged.


Próbáld ki...

2023. márc. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!