Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elutalt gépjárműadó...NAV mivan?!

Elutalt gépjárműadó...NAV mivan?!

Figyelt kérdés

03.10.-én elutaltam a gápjármű adóm összegét a NAV-nak.A fizetési határidő 15.-e volt.A gond az,hogy az ügyfélkapumra kaptam egy üzenetet tőlük,hogy hibás banki tranzakció.De az összeg viszont levonásra került a számlámról,amit bizonyítani tudok.Külföldön élek jelenleg,tehát beugrani személyesen nem tudok hozzájuk.Maradt a telefonálgatás.Az első högy azt mondta,hogy ismerős az eset,nem én vagyok az első.Majd adott egy számot,hogy azt hívogassam talán felveszik.Kössz.Na ezt felvette egy másik hölgy,aki finoman le akart rázni.Azzal jött,hogy amit kaptam üzenetet a hibás banki tranzakcióról annak az alján van valami elérhetőség,azokkal vegyem fel a kapcsolatot.Persze mondanom se kell,hogy nincs ott semmi elérhetőség.Újra visszahívtam,majd mondta hogy írjam le a panaszaimait,és küldjem el az E-papíron keresztül.Ezt megcsináltam,valamint pluszban az email címemről is elküldtem ezeket a problémáimat,csatolva elmentett képekkel,hogy a számlámról levonta az összeget.Ja,és apósom szólt 16.-án,hogy ma hozta a postás a csekket:)

15-ei fizetési határidővel!

KÖSZÖNÖM NAV,nagyon korrektek vagytok!

Ti mit tennétek?



2023. márc. 19. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ezt kaptam.. mivel legelőször kártyával akartam fizetni, de az oldal 10 perc várakozás után se töltött be, így bezártam.


Átutaltam nekik a bankszámlaszámra. Csekket meg nem kaptam.

2023. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit tenni lehetett, már megtetted. Most várd a válaszukat.
2023. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ezt megcsináltam,valamint pluszban az email címemről is elküldtem ezeket a problémáimat,csatolva elmentett képekkel,hogy a számlámról levonta az összeget."


E-mail címedről teljesen feleslegesen írsz, mivel az nem egy hivatalos kapcsolattartási forma a közigazgatásban. Arra nem indul semmiféle eljárás. Ügyfélkapun keresztül lehet velük tartani a kapcsolatot, arra indul eljárás.


"Ti mit tennétek?"

Most vársz a válaszukra. Lehet, hogy valami fennakadás volt a Magyar Államkincstár rendszerében, vagy a sajátjukban. Annyi fennakadás van mindig náluk, hogy az informatikusok nem győzik, lassan kidőlnek a sorból, aztán nem lesz senki, aki orvosolná ezeket. Nyilván egy sima ügyintéző nem tud hozzászólni a dolgokhoz, nincs rálátása, maximum feljebb jelzi a panaszt.


Viszont ha utaltad, akkor nem értem, hogy miért nem futott át...


Ha bankkártyával a NAV sz@rságokon keresztül akartál fizetni, akkor lehetséges, hogy problémába futottál. Máskor inkább utald el a bankszámládról, jobban jársz. A NAV rendszerek pocsékok, állandó probléma van velük. Inkább mindig utalj nekik, az a biztosabb.


Egyébként a fizetési határidő március 16. volt, mivel március 15. ünnepnap.

2023. márc. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor utald el megint nekik. Addig is helyén lesz a befizetésed, amíg meg nem találják az előbbi pénzed.


Amint az is meglesz, túlfizetésként jelentkezik az adónemen és visszakérheted a felesleges összeget.


Ha a késedelmi pótlék miatt aggódsz, akkor csak jelzem hogy azt jövő november 15-én írják majd elő, és az 5 ezer forintot el nem érő pótlékot elő sem fogják írni. :)

2023. márc. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!