Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény érvényes...

Családi adókedvezmény érvényesítésénél melyik a helyes?

Figyelt kérdés

Most született meg a második gyermekünk. 100-0 arányban osztjuk el, nem akarunk felezni.

Mindketten beírjuk a gyerekek adatait, házastárssal közösen érvényesítem. Majd egyikünk beírja hogy két gyermek után veszi igénybe.


A másik félnél viszont nem tudjuk, hogy azt írjuk be az 5. Pontban hogy 0 gyermek után vesszük igénybe. Vagy pedig a 4. pontban elég X rakni, hogy nem kérem a családi járulékkedvezményt.



2023. márc. 29. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem annak, aki nem vette igénybe, teljesen felesleges beírni. A 4. pont csak a JÁRULÉKkedvezményre vonatkozik.
2023. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából ez az első alkalom, hogy házasként érvényesítjük. Azt hittem a 2. Pont miatt hogy a házastársammal közösen érvényesítem akkor mindkét szülőnek le kell adni, és nyilatkozni.

De ha így van akkor csak én adom le, a feleségem nem.

2023. márc. 29. 11:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Ebben még nyugodtan megerősíthet más is. Elég ha csak az egyik fél adja le?
2023. márc. 29. 11:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a párod nem érvényesít semmit sem, akkor felesleges leadni a munkahelyén a nyilatkozatot. Majd csak az adóbevallásba írjátok be mindketten és ennyi.
2023. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szja mentességet érvényesíti a 30 év alattit. De azt le is adja

Rendben köszönöm szépen a választ. Akkor csak én adom le ezt a nyilatkozatot

2023. márc. 29. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Az adóbevallás tervezetben azt kell jelölni, hogy közösen érvényesítitek, minden eltartottat be kell írni mindkettőbe, majd megjelölni helyesen, hogy melyik hónapban ki veszi igénybe utánuk az adókedvezményt. Ezután összegszerűen is be kell írni, egyikőtöknél a teljes adókedvezményt a két gyerekre, másikótoknál a 0-át és kész is.

Értelemszerűen a feleséged kitölti az adómentességet is, így a te adódból (és ha az nem elég, a járulékodból) igényled vissza a családit. Nem tudom ez így mennyire érthető, a lényeg, hogy az összefésülhetőség miatt mindkettőbben szerepeltetni kell a közös eltartottak adatait és hogy ki érvényesít utánuk kedvezményt.

Fentiek ellenére egyébként ezen az oldalon is látszik, hogy folyamatos a rossz kitöltés, mégsem b*szogatnak érte nagyon senkit. Ha egy család egyszer veszi csak igénybe a kedvezményt, akkor senki nem csal ezzel, csak túl van bonyolítva a bevallás. :)

2023. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!