Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A tbinfo.hu-n a fórum miért...

A tbinfo.hu-n a fórum miért nem működik már? Hol érdemes akkor kérdezni újabb gyerekvállalással kapcsolatban juttatások témakörben?

Figyelt kérdés

Régebben mindig az oldal fórumán kérdeztem, most viszont egy e-mail címet ad meg, amire el lehet küldeni a kérdést. Ezt már megtettem 2 hete, nem érkezett válasz. Elég sürgős lenne, mert tervezzük a második babát (első 8 hós) és nem mindegy, hogy mikor milyen juttatást kapunk. Hallottam olyat, hogy kedvezőbb, ha az első baba 2. szülinapja előtt jön a 2. baba....Jó lenne ebben eligazodni.

Mindenesetre bemásolom a kérdésemet, hátha itt is tud valaki segíteni.

Kérdés:

Kérdésem egy kicsit bonyolult, de nem egyedi a második gyermek vállalásával kapcsolatos juttatásokra irányul.

Első gyermekem 2010 jan. 27-én született, 2009 októberig álltam munkaviszonyban bruttó 143000 ft. fizetéssel, utána a szülésig táppénzt kaptam. Jelenleg gyed-et kapok, ami 81.000 ft körül van.

Kérdéseim:

1. Milyen ellátásban részesülök, ha a második gyermek az első gyermek 2. születésnapja előtt születik és mi lesz az alapja?

2. Milyen ellátásban részesülök, ha a második gyermek akkor születik, amikor már az első gyermek elmúlt 2 éves és csak gyest kapok utána?

3. Ha a második gyermekkel a terhesség egybeesik azzal az időszakkal, amikor az első gyermek után már csak gyes-t kapok, tehát nem tudok elmenni dolgozni a terhesség miatt (nem vesznek fel, veszélyeztetett terhesség...)akkor jár e valamilyen más ellátás, vagy a második terhességet az első utáni gyes-ből kell "kihúzni"?

4. Ha a második baba megszületik, akkor már csak utána kapunk ellátást (tgyás?), ha az első után még kapunk gyed-et vagy gyes-t, azt elveszik?


Kérem mindent írjon le kedves válaszadó, ami a 2 gyerekkel kapcsolatos ellátásokról eszébe jut, mert nagyon nem vagyunk tisztában ezekkel és nem mindegy a második gyermek vállalása szempontjából, hogy milyen ellátást kapunk?


2010. okt. 8. 08:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!