Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Behajthatjak rajtam? Mar...

Behajthatjak rajtam? Mar harom eve kulfoldon elek, azota nem fizetem a tb-t. Ha egyszer haza megyek es elkezdek dolgozni, szamon kerhetik?

Figyelt kérdés
Kulfoldon rendes bejelentett munkahelyem van,ahol a tbt is fizetem.Nem unios orszag.
2010. okt. 8. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Megszűnt a TB-d
2010. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem Mo-on élsz, akkor miért kellene Mo-on eü-hozzájárulást fizetned?!...

(Ha nem itt élsz, akkor nyilván nem is merülhet fel, hogy itt menj orvoshoz!)


Külföldön élsz, ott fizeted a helyi eü-biztosítást, ezzel el van intézve a dolog...


Majd ha hazaköltözöl, akkor azonnal jelentkezz be a TB-hez, AKKORTÓL majd Mo-on kell eü-biztosítást fizetned!


Tudod majd bizonyítani, hogy mely években és mely hónapokban dolgoztál külföldön és ott fizettél ilyet, tehát Mo-on nem kellett fizetned...

2010. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hajtanak be semmit, mert nem vettél igénybe szolgáltatást, hiszen itthon sem voltál.

Ha tartósan hazatérsz (ne adj Isten, akár munkanélküliként), azonnal kezdd el intézni, hogy fizethesd magad után legalább az alap TB járulékot, ami havi kb. 5 ezer forint.

Itt sok infót olvashatsz: [link]

2010. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is külföldön élek 4 éve..Nekem szóltak ismerősök,hogy jelentsem hogy nem fogok fizetni mert akár 100.000 forint bírságot is fizetnem kell..Így én írtam a Társadalom biztosításnak,hogy jelenleg külföldön dolgozom,így szüneteltetném a TB.fizetését..Pár nap múlva meg is kaptuk a határozatot,hogy tudomásul vették,és határozatlan időre szüneteltetik..Így én nyugodt vagyok,mert ha visszamegyünk akkor nem lesz semmi gond,csak elkezdjük fizetni és kész..

Egyébként volt is róla szó,hogy jelezni kell ha valaki kint dolgozik..

2010. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az utolsó írta: Be kell jelentened, hogy külföldön golgozol, és akkor itthon nem kell fizetned.
2010. okt. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
visszamenőleg ki kell fizetni!
2010. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!