Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Személyi kedvezmény miatti...

Személyi kedvezmény miatti önellenőrzésnél ez így helyes?

Figyelt kérdés

2017-es évet szeretném önellenőrzéssel korrigálni az eSzja felületén, abban az évben összesen 76500 Ft járna vissza.

Kitöltöttem újra az egész adóbevallást a 2017-es adatokkal de két helyen elakadtam.

Átvezetési és kiutalási kérelemnél a terhelendő részhez írtam a 76500 Ft-ot 103-as adónem kód mellett. Jóváírandó részt üresen hagytam. Kiutalandó automatikusan kitöltve 76500 Ft.


Másodszor pedig az Önellenőrzési pótlék, adónemenkénti kötelezettségalap-különbözet és kötelezettség változás résznél akadtam el. Itt így töltöttem ki:


ELL-1. Személyi jövedelemadó [ adónemkód: 103 ]


Kötelezettség alapjának különbözete

-76 500

Kötelezettség változás

-76 500


Ez így rendben van? Az oldal nem ír ki hibát.



2023. ápr. 25. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig mindkettő kérdésedet rosszul ugrottad meg.
2023. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hol hibáztam?
2023. ápr. 25. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Önellenőrzésnél nem fognak befogadni 170-es lapot.

És a kötelezettség alapja és a kötelezettség is ugyanannyival csökken szerinted?

2023. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudnál segíteni hogy kéne kitölteni helyesen ha abban az évben 162.403 Ft szja-t vontak?


Köszönöm szépen a segítséget!

2023. ápr. 25. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:

"Önellenőrzésnél nem fognak befogadni 170-es lapot."

Miért is nem, ha visszaigénylése van a kérdezőnek? Ezt megmagyaráznád?


"És a kötelezettség alapja és a kötelezettség is ugyanannyival csökken szerinted?"

Ez viszont igaz. A két fogalom nem azonos.

2023. ápr. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

""Önellenőrzésnél nem fognak befogadni 170-es lapot.""

Azt hiszem rájöttem, hogy miért is nem.

A főoldalon kell jelölni, hogy "visszakéri". Jól gondoltam?

2023. ápr. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy minta alapján csináltam az egészet, amit már elfogadtak és kiutalták az összeget, csak ott annyi volt a különbség hogy az összes befizetett szja kevesebb volt mint a kedvezmény összege, így a kötelezettség alapjának különbözete és a kötelezettség változás egyenlő volt. Azt hittem mindig egyenlő. Gondolom a változás lesz a -76500. Az alapjának a különbözete az mit jelent?


Köszi a segítséget ha segít valaki.

2023. ápr. 28. 09:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!