Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szja bevallás tervezetnél mit...

Szja bevallás tervezetnél mit jelent ez az üzenet?

Figyelt kérdés

Szja bevallás tervezetemnél (sőt a családban többünknél) szerepel a következő üzenet:

A010 "Ha Ön árfolyamnyereségből származó jövedelmet szerzett, kérjük szerepeltesse annak összegét és adóját (165. sor). További információ: (Adószám / név: 15329970 / MAGYAR ÁLLAMKINCSTÁR) (A010)"

Ez mit jelent? Igaz, hogy van a kincstárnál egy értékpapírszámlám, és azon állampapír, de azok után nem kell már fizetni adót. Teszem hozzá, hogy régen is levonta a kincstár az adót, és nekem nem kellett a bevallásban sem feltüntetni.

Tud valamit a Nav az Államkincstártól, amit én nem?


2023. ápr. 26. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamilyen adatszolgáltatásból értesülhetett a NAV arról, hogy van befektetésed.


"de azok után nem kell már fizetni adót."


Efelől azért vannak kétségeim. Lehet, hogy a mostaniak után nem, de egy régebbi konstukció után sem?

2023. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Régiek után ugyan kellett, de azok után ők vonták le, és fizették meg az adót. Akkoriban azt is mondták, hogy a bevallásban nem is kell feltüntetni.


Amúgy azt sem értem, ha van olyan adatszolgáltatásuk, amiből tudná a Nav, hogy keletkezett x forint nyereségem, akkor ezt miért nem emeli rögtön át a bevallás tervezetébe, mint ahogy a többi kifizetőtől származó dolgot.

2023. ápr. 26. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!