Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 18 év alatti személy nem...

18 év alatti személy nem jogosult az adóbevallás tervezet jóváhagyására. Ha nem csinál semmit, akkor is beadottnak tekinti a NAV?

Figyelt kérdés
Én, mint szülő próbáltam jogosultságot kérni, de az a nyomtatvány nekem kínai.

2023. máj. 19. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:

UJEGYKE (onyan át is kitölthető)

Olyan jogcím nincs,hogy törvényes képviselő? Réginél amellé nem kellett már semmi mást jelölni kükön

2023. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*külön
2023. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem láttam rajta ilyen jogcímet 🙁
2023. máj. 19. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor marad a NAV ügyfélszolgálat hétfőn, az utolsó nap a határidő, még időbe vagy
2023. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát a NAV ügyfélszolgálatról is megvan a véleményem. Egy egyszerű dolgot kérdeztem tőlük személyesen, és annyit tudtak válaszolni hogy menjek el egy könyvelőhöz.
2023. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Upsz. Köszi 5-ös 🙂

Ám sikerült könyvelővel beszélnem, nem kell jóvá hagyni, úgy is érvényre emelkedik 22-én

2023. máj. 19. 19:20
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hát a NAV ügyfélszolgálatról is megvan a véleményem. Egy egyszerű dolgot kérdeztem tőlük személyesen, és annyit tudtak válaszolni hogy menjek el egy könyvelőhöz."


Nyilván a NAV ügyfélszolgálatos sem kell, hogy értsen olyasmihez, ami nem a feladatköre. Ha könyvelési ismeretek kellenek hozzá, akkor valóban könyvelőt kell felkeresni. Maximum jogszabályt tud mondani, hogy mi vonatkozik rá, de helyetted nem döntheti el, hogy például variák közül melyiket válaszd.

Sokan úgy tekintenek a NAV-ra, mint valami istenre, ahol mindenre is megkapják a választ. Biztos nem. Mint ahogy munkaügyi jellegű kérdésekre sem. Nem tartozik a feladatkörükbe ugyanis.


Nem tudom, hogy mi volt az, amit kérdeztél tőlük, de valószínűleg számviteli ismereteket igényelt, ha könyvelőhöz küldött.


Az sem kizárt, hogy valamelyik tényleg tud segíteni. Miért lehet ez a kettősség? Mert az egyiknek a "civil" végzettsége (előélete) pont beleillik a kérdésedbe, míg a másiké nem.

2023. máj. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező remélem még látod ezt a posztot és követed.

Utána jártam. Az ONYA-s felületen valóba nincs olyan jogcím, amire kiskorút tudsz bejelenteni törvényes képviselőként. A hagyományos gépre telepíthető ÁNYK-s java-s nyomi kitöltőbe viszont van az UJEGYKE-nyomtatványon. A képvieselet jogcíménél a 47-es kódot kell beírni és ki fogja adni (kiskorú törvényes képviselője, szülő, gyám).

És hozzá kell csatolni mondjuk az anyakönyvi kivonatát a gyereknek ami ugye igazolja hogy valóba te vagy a szülője, és ügyfélkapun beküldöd ugyanúgy elmentve.


Így töltsd ki:

Képviselő adatainál te neved, adóazonosító jeled.

Képviselet elsődleges jogcíme: 47-es kód

Képviselt adózó adatainál: gyereked neve, adóazonosító jele.

Alul a Csatolmányoknál: Más mellékletet csatolok kockát be X-eled.

Dátum, és a te neved az aláírás résznél a bejelentő nevénél be gépelve mivel te küldöd be.


A szkennelt anyakönyvi kivonatot előtte hitelesítsd le a saját AVDH-hitelesítéseddel, és a hitelesítettet pdf-et csatold hozzá az ÁNYK-ba az Adatok --> Csatolmányok kezelésénél

Így már beküldheted ügyfélkapudon, és hamar fel is dolgozzák talán

2023. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!