Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként szerződést...

Magánszemélyként szerződést szeretnék kötni egy céggel egy bizonyos szolgáltatásról, legyen az egyszeri vagy egy jelentősebb ideig tartó. A cég hogyan számlázza ezt le? Lehetséges ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
Illetve olvastam hogy ez csak egy bizonyos összegig mehet, egy bizonyos időn át. De sehol nincsen megemlítve konkrétan. Lehetne konzultálni Mo. - on esetleg valami állami adózási irodával, aki tudna adni segítséget? (pozitívum lenne ha nem kerülne a jobb vesémbe)

2023. máj. 21. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

1819


De most te akarsz igénybevenni egy szolgáltatást vagy te nyújtanád egy cég nevében?

2023. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a pontatlanságért, szóval egy cégnek nyújtanék egy szolgáltatást, legyen az egyszeri vagy több ideig tartó. Ugye magánszemélyként ezt csak úgy lehet hogy kötök velük egy szerződést a szolgáltatásról és feltételeiről. De ezt ők hogy tudják leszámlázni? Tudnak még magánszemélynek számlát kiállítani vagy az új törvények ezt szüntették be? És máshogy el tudják intézni, mondjuk engem úgymond felvesznek arra az időre azzal a szerződéssel?
2023. máj. 21. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha te nyùjtasz nekik szolgáltatást, akkor a cég nem számláz neked, vagy te számlázol nekik, mint egyéni vállalkozó vagy megbízási szerződéssel vesznek fel vagy egyszerűsített foglalkoztatásban.


Mi a tevékenység? Mekkora összeg? Van főállásod vagy hallgatói jogciszonyod? Mennyire lenne ez rendszeres tevékenység?

2023. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgymond, aki a "bevételt szerzi", annak kell kiállítania a számlát, nem annak, aki a pénzt adja!


Már ha valóban kell számlázni.


Előbbi hozzászóló feltett egy-két kérdést, válaszold meg, hogy jobban képben legyünk.

2023. máj. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szóval:

Jelenleg tanulói jogviszonyban vagyok, és így iskola mellett lenne ez csak a foglalkozásom, még van 1 évem, nem terveztem otthagyni a sulit érettségi előtt.

A tevékenység elég széles skálában mozogna, javarész hirdetések létrehozása, ez egy egyszeri tranzakciót igényelne, csak egy kifizetést.

Ami már bonyolultabb lenne, az az ha az online szereplésüket én manegelném. Értsd különböző offline/online kampányok indítása, statisztikák elemzése, lényegében a médiában való szereplésük kezelése, bizonyos felületeken/ vagy mindenhol. Konkrét időtartamot előre nem lehet meghatározni, általában ez a kampány sikerességén múlik, de úgy az átlag minimum az 1 hónap. Ami szintúgy bonyodalmat okozna az a kifizetés, hiszen hirdetésekhez kell egy bankszámla amelyről kifizetik és azt se tudom hogy a magán számlámat megadhatom-e és arra kiutalnák a pénzt akik megbíztak engem miután megírtuk a szerződést és én majd kifizetném a platformokat/ ha a helyzet kívánja a megbízottakat kik fizikai terméket állítanának ehhez elő.

Összeg? Hát az biztos hogy kezdőként nem egyből a telekomnak és a hell M.O.-nak csinálnék kampányokat szóval olyan 10-200 ezer közé tippelném amelynek csak egy része lenne az én fizetésem/profitom mondjuk 20-50 ezer.

Hogy mennyire lenne rendszeres azt szintúgy nem tudom meghatározni. Ugye azért nem szeretnék létrehozni MÉG egy magánvállalkozást mert nem tudom egyszerűen mennyire lenne életképes az üzleti modellem. Ehhez ugyan értek, de az üzleti világban nagyon nem mozgok otthon, először csak így szerződésekkel szeretném hogy láthassam suli mellett mennyire menne, pláne érettségi időszakokban, és ha látom hogy megy akkor szeretném létrehozni a vállalkozást, és outsourcolni idővel.

Szóval ahogy látjátok hiányos fogalmazásom főként vakfoltos jövőképem tükre, és nagyon szépen köszönöm hogy ennyire türelmesek vagytok.

2023. máj. 22. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd!

Kezdjük ott az egészet, hogy haszonszerzés céljából végzel valamit. Vagy készítesz valamit és értékesíted, vagy szolgáltatsz valakinek valamit.


Ezek alapból gazdasági tevékenységek. Egy-két kivételtől eltekintve (például ingatlan bérbeadás magánszemélyként) nem tudod adószám nélkül végezni. Az adószám nem azonos az adóazonosító jeleddel. Az adóazonosító jel téged azonosít, míg az adószámot a végzett tevékenységre adja ki a NAV.

Gazdasági tevékenységet adószám birtokában végezhetsz, valamilyen vállalkozási formában. Vagy egyéni vállalkozóként, vagy adószámos magánszemélyként, vagy gazdasági társaságot alapítva hozzá.

A számodra legmegfelelőbbet kiválasztani egy hozzáértő könyvelő segítségével lehet.

Ami aggályos számomra ebben a történetben, az az életkorod...


Viszont várom én is mások hozzászólását, meglátását veled kapcsolatban.

2023. máj. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg nincs vállalkozásod vagy nem vagy a cég alkalmazottja, addig nem utalhat neked a cég.

De zsebpénzt kaphatsz érte a cégvezető saját pénzéből.

2023. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!