Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem látom sehol online...

Miért nem látom sehol online az illetéktartozásomat?

Figyelt kérdés
A NAV most küldött határozatot, hogy elvesztettem a feltételes illetékmentességemet, és hogy tavaly lett volna esedékes és hogy tavalyig + késedelmi pótlékot is számítottak fel. Plusz gondolom idénre is. Ez tök jó meg minden, de miért nem látszik ez semelyik portáljukon sehol? Rendszeresen meg szoktam nézni, hogy van-e valami, két hónapja is csak túlfizetést találtam. Erre most meg az illeték még oké, de hogy most jut eszükbe, hogy tavaly, meg hogy ők már egy csomó késedelmi pótlékot is felszámítottak? És még mindig nem látszik semmilyen egyenlegemen, sehol.
2023. jún. 8. 15:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és persze, ha nem lebbezek fel, akkor vastagon kijelölve, hogy végrehajtható. Jó, de mi a rákért nincs fent sehol?
2023. jún. 8. 15:57
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"A NAV most küldött határozatot, hogy elvesztettem a feltételes illetékmentességemet, és hogy tavaly lett volna esedékes és hogy tavalyig + késedelmi pótlékot is számítottak fel."


A határozat ellen van lehetőség fellebbezni. Ha nem teszed, jogerőssé válik. Jogerő után könyvelődik a kötelezettség, addig nem. Ha fellebbezés nyújtasz be, akkor annak elbírálásáig szintén nem könyvelik fel a kötelezettséget.

Jogerő után látni fogod a tőkét (521. adónem) és a hozzá kapcsolódó késedelmi pótlékot is a 138-as adónemen.

2023. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már értem!
2023. jún. 9. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!