Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ajándékozás vagy vagyonközössé...

Ajándékozás vagy vagyonközösség? Kell-e bejelentést tennünk vagy illetéket fizetnünk?

Figyelt kérdés

Közel három éve élünk együtt a párommal, egy lakcímre vagyunk bejelentve, és közösen "nevelünk" egy kutyát. Én is utaltam már neki kisebb-nagyobb összegeket, és ő is nekem. Néha én fizetem a bevásárlást, néha ő. Néha én állom az állatorvos költségeit, néha ő veszi a kutyatápot. Ezek persze mind "kis" összegek. Legtöbbször nem érik el az 50 e Ft-ot sem.


Ilyen esetben, ha egy 150 e Ft-ot meghaladó átutalást indítunk a másik részére, pl. azért, hogy meg tudjon venni egy vagy több holmit a háztartásba, arra milyen szabályok vonatkoznak? Ez is ajándékozásnak minősül? Vagy amolyan "közös gazdálkodásnak"? Illetékköteles lenne vagy illetékmentes? Kell bajlódnunk a szerződéssel? Vagy inkább házasodjunk össze? :-D


Nem igazán igazodom ki a témában, csak egy blogbeszélgetést találtam: [link] meg ezt-azt jogi fórumokon. Szóval inkább személyes tapasztalatok érdekelnek. :-)



2023. jún. 9. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Orommel latom, hogy nem mindenki rohangal annyit mint en. Mindenfele kerdesekre van ido. Egymas kozt ne csinaljatok papirt ilyen osszegrol es kotelezettseg sem keletkezik.
2023. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne gondoljuk túl a dolgokat.


Én 20 éve élek együtt egy pasival, akivel még csak a címünk sem közös, de van egy gyerekünk és 3-an együtt élünk.


Soha meg nem fordult a fejemben, hogy bármilyen anyagi dolgot jelentgessünk a NAV-nak, mint "ajándékozás".


Egy háztartásban élünk. Nyilván a bevételünket egymásra és az otthonunk fenntartására fordítjuk.


Ez nem az a kategória, hogy ajándékokat adunk egymásnak 20 éve.


Szóval ne gondoljuk túl ezeket, ne essünk a ló másik oldalára. Nem kell! Ez ugyanis nem "az".


Ami érdekes lehet ezzel kapcsolatban, az akkor derül ki, amikor szétmegy a parti és elkezdődik az osztozkodás. Ki mennyit tett bele a közös életbe, ki mennyivel szeretne (vagy tud) belőle kiszállni anyagilag.

2023. jún. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!