Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dropshippinghez milyen vállalk...

Dropshippinghez milyen vállalkozási forma kell?

Figyelt kérdés

Van a KATA meg az egyéni vállalkozó.. mi a különbség, én úgy tudtam hogy a KATA az megszűnt nem? Vagy ha nem is szűnt meg, de jóval kedvezőtlenebb..


Akinek van dropship weboldala, milyen vállalkozási formában űzi? Mi éri meg a legjobban? Nem tudom mennyire fog menni az a bolt



2023. jún. 18. 16:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Van főállásom, mellékállásnak gondoltam
2023. jún. 18. 16:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szűnt meg a KATA, de már csak magánembereknek értékesíthetsz úgy. Mindenesetre sokkal kedvezőbb, mint a többi adózás. Bárcsak én is katás lehetnék, de akkora szopacs van, hogy csak cégeknek értékesítek :( Csak 3-4-szer annyit kell fizetnem, mint eddig, pedig nagyon szarul meg az üzlet.


hogy mellék-vagy főállás, kata esetében mindegy, ugyanannyit kell fizetni most már.

ha azt se tudod, hogyan fog menni, akkor pláne ne gondolkozz más adózásban. miből fogsz kifizetni havi alaphangon 100 rugót?


amúgy tényleg, van már üzleti terved? tudod, hogy hol fogsz hirdetni? stb.

2023. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Áh, 5 év késéssel megérkeztél a dropshipping bizniszhez? :D Reményteli!
2023. jún. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mellékállásban nem lehetsz KATÁS, csakis főállásban.
2023. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lehet katás akkor is, de nem 25 ezret fizet már ,hanem 50-et, mintha főállású lenne.
2023. jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 2022. szept 1 től nem lehetsz KATÁs mellékállásban.



[link]



"Jelentősen szűkül a KATA választására jogosultak köre


Az új szabályozás kizárólag


a lakossági megrendelőktől bevételt szerző,

főfoglalkozású

egyéni vállalkozóknak


engedi meg a KATA választását (kivéve a taxisok, akik esetében nem kizáró ok, ha céges megrendelőtől jutnak bevételhez)."



"Ami megszűnik,


az a 25.000 ,- Ft/hó mellékállású KATA,"

2023. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a termékkör amit szeretnél árulni?

És mi itt az üzleti filozófia?

Te hirdeted a terméket egy adott áron, tőled rendelik meg, neked fizetik ki, te megrendeled külföldről, de nem hozzád szállítják, hanem a vevődhöz?

Ki állítja ki a számlát a garancialevéllel? Ki adja a garanciát?

Ki biztosítja jelen esetben a kötelező 14 napos elállási jogot? Elállás esetén kinek kell visszaküldeni a terméket, neked, vagy a külföldi eladónak? Oh-oh...

2023. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!