Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én vásároltam például egy...

Ha én vásároltam például egy Tesla részvényt a NASDAQ-n, utána később eladtam, valamennyi nyereségem vagy veszteségem lett belőle, Magyarországon kell bármilyen adót fizetnem vagy bevallanom ezek után?

Figyelt kérdés
Revolut alkalmazásban tettem mindezt, teljesen digitálisan. Kell az államnak vagy NAV-nak bármit fizetnem ezek után? Vagy nincs ilyen? Egyszerű magánember vagyok.

2023. jún. 18. 21:29
 1/6 krwkco ***** válasza:
63%
Ha magyarországi adóalany vagy, akkor a netto nyereséged után SZJA-t kell fizetned. Ha veszteséged volt, azt is beírhatod az adóbevallásba és két évben belül levonhatod az akkori nyereségből.
2023. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ez hogy néz ki a gyakorlatban? Az évi adóbevallásnál kell ezeket elrendezni? Ők semmit nem fognak nekem ezzel kapcsolatban jelezni?
2023. jún. 18. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Profit után rendszerint adót kell fizetni. Következő linken részletesen megtalálod:

[link]


Revolut nem csinálja meg helyetted az adóbefizetést, így neked kell intézned. Hogyha cikk után kérdésed maradna, javaslom könyvelő felkeresést, mert olcsóbb egy deákot most fizetni, mint később a büntetést.

2023. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Aha ez világos, köszi.

De aki tudja leírná nekem, hogy mi ennek a pontos folyamata?

Nyereség után hány százalék adót kellene fizetnem? Ha vannak veszteséges vagy pont nullára kijövő részvényeim azokkal mi a helyzet? Adóbevallásnál egyszerre kell a nyereségeket/veszteségeket kiszámítani vagy részvényenként egyesével feltüntetni?


Ha jól tudom Amerikában még ebben az évben nem kell még pluszban adóznom ugye? Mert olvastam egy hírt, ami jövőre már azt is előírja, de most még nem úgy tűnik nem:

[link]


Akkor ha jól gondolom, akkor ha mindent nyilvántartok magamnak, akkor jövő év tavaszán elég adóbevalláskor bevallani az ügyleteimet, majd befizetni bizonyos összeget a nyereségemből, és akkor rendben is vagyok?


Olvastam valami olyat is, hogy bizonyos összegig talán nem kell ezeket bevallani? Ez hogy is működik? És ha nem termelek profitot egyáltalán akkor azzal mi a helyzet?

2023. jún. 19. 14:22
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
No, akkor ezeket a kérdéseidet tedd fel a könyvelődnek :)
2023. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyes válaszoló elmondta, olvasd vissza és értelmezd!
2023. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!