Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adókat és járulékokat...

Milyen adókat és járulékokat kell fizetnem adószámos magánszemélyként külföldi ügyfelekkel?

Figyelt kérdés

25 évnél fiatalabb diák vagyok és dolgozom részmunkaidőben, de mindeközben nyújtok szolgáltatást külföldre is.


Adószámom és közösségi adószámom is van, illetve biztos hogy nem érem el éves szinten a 12 milliós határt, így ha minden igaz az szja és az áfa kiesik.


A járulékokkal vagyok a leginkább bajban, az nem világos teljesen. A minimálbér 30%-át elérném havonta ezzel a mellékessel.



2023. jún. 18. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is az ilyen bizniszelés szerintem már nagyon nem fér bele a leírás alapján az adószámos magánszemély kategóriába... Legyél másodállású e.v.

Másodszor pedig ha közösségi adószámod is van, hiába vagy alanyi mentes, bizonyos esetekbe te is áfa bevallásra vagy kötelezett, plusz közösségi össesítő nyilatkozat beadására stb.

2023. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!