Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire sürgős a tb tartozás...

Mennyire sürgős a tb tartozás kifizetése és meddig lehet halasztgatni?

Figyelt kérdés
Tavalyról volt egy havi tartozásom azóta pedig az előző munkaviszonyom megszűnése miatt felgyülemlett még 2. Már elég sok adót szopkodnak le a semmire NAVosok így is. Szóval nem szívesen sürgetném az a 24 ezret ami miatt spammelik az ügyfélkapumat nagy erőkkel. Igen azóta van munkaviszonyom, szóval ennek az összegnek elvileg nem kéne növekednie soha egészen addig amíg bejelentett vagyok vagy tanulok.

2023. jún. 19. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem késedelmi kamatot számolnak fel. A jegybanki alapkamat kétszeresét. Úgyhogy nem éri meg éveik húzni.
2023. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem szopkodnak és nem spammelnek.


Megloptad az állami költségvetést, s addig-addig halasztod a tartozásod megadását, hogy majd egyik hajnalban megy az inkasszó a számládra...


Én a kormány helyében addig nem adnék neked enni, amíg ki nem fizeted.

2023. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Veled ellentétben, én csak értelmeset írtam.


Itt ostobaságot csak te írtál. Nem véletlen, hisz te magad vagy a mintaképe.

2023. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Halmozz fel 6 havi tartozást kérdező és remélem az egész egészségügyi ellátórendszerből ki iktatnak 😀

Van egy kötelezettséged amit tudtál hogy van, nem teljesítetted, ennyi

Havi dolgozó fizetésből rég kifizethetnéd

2023. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Látom gyakori idióták hozzák a formájukat. De mindegy utána jártam kösz a haszontalanságot.
2023. jún. 19. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy kinek látsz engem, téged minősít.
2023. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

"Mennyire sürgős a tb tartozás kifizetése és meddig lehet halasztgatni?"


6 havi járulékösszegnek megfelelő tartozás felhalmozása esetén érvényteleníti a NEAK a TAJ-számodat, innentől kezdve fizetős lesz az egészségügyi ellátás részedre.


Ha eddig nem is jutsz el, törvény szerint a NAV 10 ezer forintot meghaladó tartozás esetén jövedelmet tilthat, és bankszámlát inkasszózhat végrehajtási eljárás keretén belül, aminek legalább egy 5 ezres végrehajtási költsége is lesz. A végrehajtási eljárás megindításáról nem köteles a polgárokat semmilyen módon értesíteni. Akinek van lejárt esedékességű tartozása, bármikor számíthat erre.

2023. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Addig fizesd be míg csak ennyi a tartozás. Késedelmi kamatot számolnak fel folyamatosan minden fizetési határidő után. Nekem is küldözgették a csekkeket nem volt munkám egy ideig, mert elköltöztünk és nem foglalkoztam vele sajnos. 100.000 feletti összeg lett belőle és egyszer csak inkasszó lett a vége amire még 5000 ft behajtásit is rá tesznek. Ha nem akarod egybe befizetni akkor az ügyfélkapun keresztül lehet részletfizetést kérni. 1 millió alatt engedélyezik és te választhatod ki mennyi idő alatt akarod törleszteni. A nyomtatványnál meg figyelj a fellebbezési jogra. Nekem sajnos levonták a fizumból a 133 ezret. Mivel közbe kértem részletfizestést így vissza kérhettem volna, de hülye voltam nem figyeltem, hogy mondjak le a fellebezésről és nem adták vissza, de bele vették a részletbe így egy darabig most nem kell megint fizetni.
2023. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!