Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nagyobb összegű utalás esetén...

Nagyobb összegű utalás esetén aki utal arra rászáll a NAV?

Figyelt kérdés

Rokoni kapcsolat, eladta a lakását és az anyja lakását.

Abból utalna, de attól fél, ha utal akkor rászáll a NAV.

Pedig vagyonszerzési illetéket nem kellett fizessen, egy éven belül vett belőle házat.

Illetve akinek utal,ha ajándékba kapja annak sem kell adózni nem?

Kicsit elvesztem a témában...



2023. júl. 8. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért szállna rá? Legális jövedelme van, amit bizonyítani tud.


[link]

"7. Egyéb indokkal adómentes:

[...] 7.2. a magánszemély részére más magánszemély(ek) által ingyenesen vagy kedvezményesen juttatott (fizetett) vagyoni érték; nem alkalmazható e rendelkezés, ha a juttatás (a fizetés) a magánszemély vagy más által teljesített termékértékesítésre (vagyoni érték átengedésére), szolgáltatásnyújtásra tekintettel vagy azzal összefüggésben történik;"

2023. júl. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha eladta a házát a nagymama, és neked utalja, akkor egyenes ági ajándék. Úgy tudom, nem adóköteles.

De ha a tánti utal, akkor igen.

2023. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nagyobb összegű utalás esetén aki utal arra rászáll a NAV?"


Miért szállna rá? Szerinted minden állampolgár utalásait szemmel követi? NEM! Nincs is rálátása a bankszámlákra.

A banknak van olyan kötelezettsége, hogy ha gyanús pénzmozgást észlel, akkor azt jelenti az adóhatóságnak, aki majd eldönti, hogy foglalkozik tovább vele behatóbban vagy sem.


Tudod mi a gyanús? Ha Argentinából hirtelen utalnak neked jelentős összegű pénzt. Na az gyanús... :)


"Rokoni kapcsolat, eladta a lakását és az anyja lakását.

Abból utalna, de attól fél, ha utal akkor rászáll a NAV."

Még mindig az a kérdésem, hogy miért szállna rá? Adott esetben igazolható az összeg eredete? Igen! Akkor gond egy száll sem.


"Pedig vagyonszerzési illetéket nem kellett fizessen, egy éven belül vett belőle házat."

Probléma szintén kizárva


"Illetve akinek utal,ha ajándékba kapja annak sem kell adózni nem?"

Magánszemélyek között az ajándékozás SZJA mentes. Ajándékozási illeték-fizetési kötelezettség keletkezhet, ha nem egyenesági rokonok között történik az ajándékozás. Ha ez így van, akkor 30 napon belül be kell jelenteni az ajándékozás tényét a NAV-nak, hogy ki tudja vetni az illetéket (ajándékozási illetéket, nem mást).

2023. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szuper! Köszönöm!

Én is így gondoltam, csak makacs és hajthatatlan, de probléma megoldva. :)

2023. aug. 30. 18:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!