Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan és mikor kell adóznom?

Hogyan és mikor kell adóznom?

Figyelt kérdés

Üdv!

Tegyük fel, hogy online értékesítek egy játékbeli tartalmat (pl. minecraft szerveren) pár dolgot és mondjuk havonta kb. 30-50 ezer Ft jönne, akkor azt hogyan és mikor tudom adózni?


OFF: Ha azt a választ írod, hogy "keressek fel könyvelőt..", akkor, ha esetleg senki sem tud kb vagy biztosan választ írni, akkor a későbbiekben felkeresek egyet.

További szép napot/estét!



2023. júl. 17. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez üzletszerű tevékenység, amihez valamilyen vállalkozás szükséges.

Ha van főállásod, akkor egy mellékállásként felvett átalányos egyéni vállalkozással megoldható. Főállás nélkül nem éri meg, mert 100 ezer körül lenne a minimum adó havonta.

2023. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1: Mellékállásként lenne. Esetleg, ha tudsz rá válaszolni, akkor milyen vállalkozásom legyen rá? Nem tudom pontosan milyen típusúak vannak, de KATAról hallottam meg EV és átalányadózóról, de nem értek ehhez.


Talán később, amikor majd szükségessé válik, akkor megkérdezek egy könyvelőt, mindenesetre köszönöm a válaszod!

2023. júl. 17. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!